Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Potrzebna mi stopka do wszywania zamków, a niestety zestaw w mojej maszynie jej nie zawiera, zamiast niej jast stopka do zamków krytych.
Czy do Silvera pasują stopki innych maszyn? Jeśli tak, to jakich?
Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Proponuję kliknąć "szukaj", wpisać "stopki do maszyn" i poczytać, prześledzić. Tam na pewno będzie odpowiedź na Twoje pytanie.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Naprawdę nie jestem nowa w internetach i zawsze zanim o coś zapytam, to najpierw szukam odpowiedzi ;) A na przejrzenie wszystkich tematów życia by mi chyba nie starczyło ;) W podpowiedziach wyskakuje około 800 stron, ja przejrzałam jakieś 10 (czyli 100 tematów) i nie znalazłam konkretnej odpowiedzi. Odpowiedź, że do systemu matic pasuje większość stopek srednio mnie zadowala, bo ja się na tym aż tak nie znam i nie chcę kupować w ciemno. Sporo osób z forum ma Silvera i dlatego miałam nadzieję, że ktoś może napisać, stopki jakich firm do niego pasują.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nie mam silvera nie pomogę .Jedno co zauważyłam to jeżeli ktoś zadaje pytania "stara gwardia"zaraz pisze żeby sobie poszukać w internecie😂 od czego w takim razie forum notabene internetowe.Internet jest bardzo pojemny i często szukając konkretnej rzeczy trafiamy na miliard różności,tylko właśnie nie to czego potrzebujemy.Dlatego właśnie różne dobre dusze zakładają miejsca gdzie można znaleźć to czego szukamy.Co dwie głowy to nie jedna a co dopiero więcej.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
[ Nowamyszkimama napisała 2013-12-01:quote]Silver crest świetnie sobie z jeansem radzi, szyłam spodnie dzieciom od podstaw, nie miał problemów nawet ze szlufkami przy pasku. Filcu nie szyłam. Stopki uniwersalne, nie ma problemu z dokupieniem.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ania .79 pisze: Jedno co zauważyłam to jeżeli ktoś zadaje pytania "stara gwardia"zaraz pisze żeby sobie poszukać w internecie😂 od czego w takim razie forum notabene internetowe.

Fakt, często stara gwardia tak odpowiada, z bardzo prostej przyczyny: mamy dość odpowiadania tysięczny raz na to samo lub bardzo podobne pytanie. Wielokrotnie zwracaliśmy uwagę na fakt, że na tym Forum, które istnieje już ładnych kilka lat, większość problemów, z którymi spotykają się mniej lub bardziej początkujący "maszyniści", została rozwiązana i nie ma sensu rozbudowywanie Forum w nieskończoność powielanymi wątkami tylko dlatego, że młodemu nie chce się szukać.
Tak się składa (to nie moje "odkrycie", różne badania m.in. psychologiczne to potwierdziły), że młode pokolenie, z racji zrośnięcia się z urządzeniami umożliwiającymi stały dostęp do Internetu, gdzie jest odpowiedź na wszystkie pytania, jest przyzwyczajone do uzyskiwania odpowiedzi natychmiast, nie chce szukać (np. w książkach), szperać, czekać, chce już. W naszej sprawie jest podobnie, ktoś odpowiedział, że standardowe stopki pasują. Jest odpowiedź. Ale z 2013 r.!!! Kto by tak daleko szukał!!! Anka HH, która sama pisze: "ja się na tym nie znam", nie ma ochoty poszperać , zagłębić się w temat, upewnić się, czytając posty różnych osób, może w różnych wątkach, że jej maszyna może mieć dokupione stopki uniwersalne (a przy okazji dowiedzieć się wielu różnych ciekawych rzeczy)... Ona chce tylko jednoznacznej odpowiedzi na jedno pytanie, które postawiła, nic więcej jej nie interesuje. W tej chwili. Za jakiś czas będzie miała następne pytanie i powtórzy akcję.
Może się zdarzyć, że takiej oczekiwanej, szybkiej, jednoznacznej odpowiedzi na zadane po raz tysięczny pytanie, udzieli ktoś, kto też się nie zna, ale o tym nie wie i w dodatku jest przekonany, że zjadł już wszystkie rozumy.
Zasada jest prosta: im więcej szukasz, szperasz, czytasz, tym więcej wiesz i tym bardziej świadomie podejmujesz decyzje. Różne.
Pozdrawiam.
Ps. Jakłucznik to moje pokolenie, widać po podejściu do sprawy, bo chciało się jej dotrzeć do postu sprzed pięciu lat. Jeszcze jej się chce szukać za "młodych, gniewnych", jeszcze nie dostała po głowie za to, że udzieliła porady niezgodnej z oczekiwaniami.



--- Ostatnio edytowane 2018-05-19 08:19:49 przez violina64 ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Chciałabym być młodym pokoleniem ;)
Nie czekałam bezczynnie na odpowiedź, szukałam dalej w sieci. Tu też wyświetlały mi się stare posty, ale głównie dotyczące innych maszyn, zawężyłam poszukiwania wpisując 'stopka silver', ale jedyne co znalazłam, to że do Silvera pasuje większość (czyli niekoniecznie wszystkie) stopek z z systemem matic. Dalej wyczytałam, że stopki dobiera się do wysokości czegoś tam, no i pomieszanie z poplątaniem gotowe. Dlatego chciałam uzyskać konkretną odpowiedź, którą znalazłam wertując blogi, które podrzuciło mi google, i czytając komentarze.
Dzięki temu forum kupiłam Silvera, też najpierw czytałam, ale temat o maszynach dla początkujących ma tyle stron, że chyba musiałabym nie mieć życia poza internetem, by całość przeczytać. Co chwilę w postach Silver była polecana, więc dalej szperałam i dopytałam jedynie o konkrety. Szukałam też info poza forum.
Dzięki poszukiwaniom odpowiedzi na temat stopek dowiedziałam się przy okazji, że warto zakupić stopkę do owerloka, bo ponoć łatwiej i estetyczniej się obrzuca zygzakiem, więc kupię, bo ostatnio przy pierwszym użyciu tego ściegu intensywnie bluzgałam sobie pod nosem :P
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Problem w wyszukiwaniu stopek do maszyn SilverCrest może wynikać z faktu, że nie ma stopek dedykowanych tylko do tej maszyny. We współczesnym świecie w każdej dziedzinie powszechne stały się normalizacja/standaryzacja np. każda nakrętka M6 pasuje do każdej śruby M6 bez względu w jakim urządzeniu się znajduje, czy określona opona może być stosowane w różnych samochodach itd.
W przypadku stopek maszyn do szycia w ramach standaryzacji stworzono system matic składający się z uchwytu (niskiego lub wysokiego) oraz wymiennych stopek, system ten ma zastosowanie w większości współczesnych popularnych maszynach do szycia, między innymi w SilverCrest - kupując stopkę do tej maszyny, kupujemy matic. Obecnie niewiele maszyn posiada stopki dedykowane.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
O to właśnie chodzi w forum żeby wymienić informacje.Nigdy nie zakładam że ktoś jest leniwy i idzie na skróty mimo ,że to forum temu też służy.Dzisiaj świat wygląda inaczej i zrzymanie się na młode pokolenie do którego raczej już przestaję należeć i nadążać nic nie da.Po to jest internet ,to jego cudowna zaleta,można go mieć w kieszeni.Kiedyś szukało się w bibliotece naukowej,byly dwie ksiązki na temat i można to przeczytać.Internetu nie przeczytasz.Kiedyś też nie było prądu a dzisiaj jest itd.Nie jest miło kiedy się wchodzi jako nowa osoba z pytaniem i słyszy wygooglaj sobie.Skoro ktoś tu trafił to pewnie googl mu forum wyszukał.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zwracam delikatnie uwagę, że nie proponowałam "wygooglać sobie". Proponowałam w naszej zakładce "Szukaj"...
Jak to jest, że niektórzy potrafią tu wyszukać wiele odpowiedzi na swoje niezadane pytania, znaleźć rozwiązania swoich problemów i nawet stać ich na to, żeby podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, że to Forum jest skarbnicą wiedzy, a inni, nie uzyskawszy oczekiwanej odpowiedzi, wylewają swoją gorycz niezadowolenia. Efektem jest coraz więcej pytań, na które nikt nie odpowiada. Młodym się nie chce, a starzy mają dość, o czym już wspominałam.
Mam nadzieję, że tutejsi eksperci nie pogniewają się za "starych", ja też mam status "starej gwardii". Grunt, że duch w nas ciągle młody :oczko:
Nie jestem też przeciwnikiem internetu, jak widać. Chodziło mi o coś zupełnie innego, o czym nie raz i nie dwa pisały Dobre Duchy ekrawiectwa.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników i życzę obfitych "wykopalisk". :papa:

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.