Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Cześć!

Niedawno zakupiłam maszynę przemysłową - Stębnówkę Siruba L917-M1.
Kiedy w końcu zasiadłam do pierwszych próbnych przeszyć okazało się, że mam problem - mianowicie nie mogę poradzić sobie z naprężeniem nici gornej. Po przeszyciu materiału, unoszę stopkę (zwalniam talerzyki naprężacza nitki gornej), ale materiał nie chce wysunąć się spod niej. W dodatku ciągnąc za materiał widzę, że dolna nitka jest w porządku, a górna trzyma materiał mocno i igła się nagina przy ciągnięciu - więc luzuje naprężacz - materiał wychodzi. Na tym poluzowanym naprężeniu próbuje przeszyć ponownie materiał, ale wtedy po przeszyciu wychodzi nitka górna dołem (czyli za luźne naprężenie nici górnej) - źle wychodzi szew.

Dodam, że w pracy korzystam też ze stębnówki Siruby model L918-NH1 i nie mam takich problemów.

Bardzo proszę o pomoc, może ktoś miał podobny problem i wie jak sobie z nim poradzić.

--- Ostatnio edytowane 2018-05-20 20:08:22 przez rajzefiber ---
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Jaka grubość nici i igły ?
Przy fabrycznym ustawieniu maszyna powinna zachowywać się poprawnie dla nici nie grubszych niż 80 i igle nie grubszej niż 90 - dla grubszych jest konieczność interwencji mechanika dla przestawienia maszyny.
Podane wyżej dwa modele maszyn mają inne charakterystyki i możliwości.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witaj rajzefiber:), spróbuj stopkę nie tylko podnieść ale "podnieść do oporu" czyli jeszcze wyżej niż normalnie, do momentu aż poczujesz że bardziej się nie da. Wtedy wyciągaj nitki. Jeśli nie pomoże - to jestem bezradna.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Igła 70/10
Nić Tytan 60E

Częściowo sobie poradziłam.

Za telefoniczną poradą jednego uprzejmego Pana z serwisu odkręciłam trochę śrubkę przy naprężaczu i wsunęłam go trochę do środka - obecnie talerzyki przy unoszeniu stopki rozchodzą się, tak jak być powinno i materiał wychodzi, powinien wyjść, ale...

teraz za to jak próbuję wyciągnąć materiał widzę, że górna nitka zostaje w środku bębenka (?) i tworzy pojedynczą pętle i muszę trochę ręcznie pokręcić, żeby ją wypuścił.
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Igła grubości 70 jest stanowczo za cienka dla nici Tytan 60E. W przypadku maszyn przemysłowych należy kierować się zaleceniami producenta nici, który w tym kierunku przeprowadził badania/testy - Ariadna dla w/w nici zaleca igły o grubości 90 lub 100, link do producenta (klikamy w interesujące nas nici)
https://ariadna.com.pl/portfolio-item/tytan/
Korekta ustawień naprężacza to krok w dobrym kierunku, dalej należy założyć prawidłową igłę, jeżeli to nie pomoże będzie konieczna korekta ustawień chwytacza.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję za pomoc.
Spróbuję z grubszą igłą i dam znać co na to maszyna.

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.