Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Cześć,

mam tkaninę wiskozową, 100% wiskoza z nadrukiem i bordiurą biegnącą wzdłuż tkaniny. Masa 120g/m2, napisane jest aby prać ręcznie w 40 stopniach. Zgodnie z sugestiami jednej z forumowiczek (na szczęście) zdekatyzowałam tą tkaninę. Na 248 cm długości skróciła się tkanina o 6cm.
Mam pytanie.
Czy mogę skroić tunikę nie po długości tkaniny a po szerokości?
Nie jest to wprawdzie zgodne z zasadami szycia, ale bardzo chcę aby bordiura znalazła się na dole tuniki.

Pozdrawiam,
Ela


--- Ostatnio edytowane 2018-05-29 20:59:27 przez rammar ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jeśli czegoś nie wolno a bardzo się chce to można :):glupek: zdarza mi się tak szyć sukienki właśnie ze względu na to że ten zadrukowany wzorem border chciałoby się mieć na dole sukienki.Niektóre tkaniny ani trochę się nie nadają inne dają radę.Zawsze robię próbę.Wycinam mały tak jak na dziecko żeby nie marnować materialu podkrój pachy plus obłożenie i odszywam.Jak dobrze się uklada nie marszczy nie ciągnie to kroję w drugą stronę.Jak da radę na zakrętasach pod pachą się ułożyć to gdzie indziej powinno być dobrze.Teraz dużo jest takich materiałów i często klientki przynoszą i chcą wzór na dole.Jak ktoś nie szyje to się nie zastanawia czy on po dlugości czy po szerokości.A raz trafiłam taką tkaninę że nie szło za diabły,bardzo się ciągnęło.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję Aniu za radę. Zrobię taką próbę jak zaproponowałaś. Pocieszam się ,że tkanina nie jest ciągliwa. Uszyję z szerokości, zrobię zdjęcie i nauczę się je wstawiać na forum. A w ogóle jeśli chodzi o materiałoznawstwo to jestem " totalna noga". I cieszę się że znalazłam to forum, bo tu jest bardzo dużo ciekawych informacji ale dużo trzeba szukać i czytać a cierpliwości brakuje.
pozdrawiam
Ela
Avatar użytkownika
Administrator
Myślę, że nic się nie stanie. Uwielbiam wiskozę, to najlepsza tkanina na lato :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Susanno nie jestem zaprzyjaźniona z wiskozą ale jestem na dobrej drodze.
Rozwiałaś moje ostatnie wątpliwości.
Odkładałam krojenie, ale dzisiaj zabiorę się do roboty, skoro dwie szyjące i znające się na rzeczy mają podobne zdanie.
Dziękuję za odpowiedź
pozdrawiam Ela

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.