Wersja do druku

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Tak sobie czytałem i patrze a tutaj takie coś:

Miesięczne wynagrodzenie całkowite brutto na stanowisku krawiec: 2 118 PLN (mediana).

Powaznie? :O Mozecie sie wypowiedziec w tym temacia? Szczerze to byloby mi wstyd tyle zaproponowac...
Avatar użytkownika
Świeżynek
A gdzie to wyczytałeś? Tzn. czy to aktualne ogłoszenie od pracodawcy z takimi zarobkami, czy jakieś statystyki?
Wydaje mi się to mało za pracę wykwalifikowanego rzemieślnika, fachowca. Z drugiej strony w mojej okolicy 2100 brutto to normalne zarobki szwaczki, a sporo osób, nawet pracodawców z branży, używa słów szwaczka/krawcowa zamiennie, jako synonimów.

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
https://wynagrodzenia.pl/moja-placa/ile-zarabia-krawiec
Dane ze stycznia 2018.

Nie chcę wchodzić w tematy polityczne ale... dramat ;)
Avatar użytkownika
Świeżynek
To "szału nie ma", jeśli chodzi o zarobki krawca, zatrudnionego przez kogoś. A ile można zarobić, pracując na własną rękę?
Żeby uprościć, pomijam temat kosztów, które ma każdy szyjący, i kwestię wyceny naszej pracy. Interesuje mnie jedno: ile sztuk odzieży jesteście w stanie uszyć przez miesiąc? (Ważne jest też chyba, czy to jest szycie na miarę, czy gotowa konfekcja na sprzedaż?)
O sobie mogę tylko napisać, że jestem bardzo początkującą krawcową (po kwalifikacyjnym kursie zawodowym, ale przed egzaminem "na krawca") i na razie każdą rzecz szyję dłuuugo, bo się jeszcze uczę. Jakbym zawsze w tym tempie szyła, to bym z głodu umarła. Jestem po prostu ciekawa, do jakiej "wydajności" można dojść w tym zawodzie.

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.