Wersja do druku

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Moje kochane /i kochani!

Jestem w trakcie szycia kurtki męskiej (wykrój kupiony w internecie), będzie to prezent dla mojego młodszego brata, który MOCNO schudł. Tylko teraz tak: wiem, że marzy mu się obcisła kurtka jeansowa. Jeśli on ma obwód klatki piersiowej 95cm, to jaka szeroka powinna być taka kurtka, położona na płasko, od pachy do pachy? Wiem, że jest coś takiego jak LUZ, ale ile tego luzu, żeby kurtka dobrze leżała, ale miała obcisły krój?

I kolejny problem, na wykroju widzę, że będę musiała dość mocno zmniejszyć wykrój po bokach, ale wtedy rękawy nie będą pasowały, i otwór na rękawy też się zmniejszy. Czy rękawy mam zwężyć proporcjonalnie do obciętych boków, czy to się jakoś inaczej robi?

Pomożecie?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Na prawdę nikt nie wie? Nie mam już na tyle materiału żeby robić testy, a urodziny brata w niedzielę.... :-(
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Iskierko, oryginalnie to robi się formę, a później dokłada tu, a ujmuje gdzie indziej...:angel:
Jeśli masz wykrój, daj 2-3cm. luzu, nie zapomnij o dorysowaniu na wykroju 1 cm. na szew, bo jeśli to z Burdy, to oni nie rysują szwów w ogóle. Papavero być może inaczej, ale nie wiem bo nie szyję z wykrojów tej firmy. Jestem niewymiarowa, dlatego piszę B-). Papavero ma wąziutkie plecy i rękawy, jak dawno temu donosiły dziewczyny. Jeśli twój brat jest umięśniony, to ramiona mężczyźni mają na ogół szersze niż kobiety, szczupłą za to talię i biodra.
Tu lepiej na luźniejszy wykrój (krawcowa wzięłaby z 1 - 2 cm. luzu, ale kurtka będzie zakładana często NA COŚ). Spróbuj zmierzyć jego realne wymiary rękawów i bioder, na ogół kurtki męskie ładnie dopasowane mają zaszewki w talii. Zobacz, czy tak wygląda twój wykrój.
Nie wiem, może ktoś jeszcze coś dopisze, no i - ja bym się nie wstydziła zmierzyć, i na wykroju sprawdzić, lepiej mieć większy wykrój i obciąć niż za mało - niż zmarnować materiał. :D :zly::aparat:
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Hmm...

Pewnie już za późno ale najlepiej by było cichcem/chyłkiem zwędzic bratu jakąś kurtkę z szafy lub wieszaka i wymierzyc.

Potrzebne są dwie koleżanki - jedna zagaduje , druga pilnuje drzwi , Ty w tym czasie mierzysz kurtkę.:cwaniak:

Niestety cały plan może runac z powodu pogody.

--- Ostatnio edytowane 2018-08-24 19:22:43 przez Benedek ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Iskierko, oryginalnie to robi się formę, a później dokłada tu, a ujmuje gdzie indziej...:angel:
Jeśli masz wykrój, daj 2-3cm. luzu, nie zapomnij o dorysowaniu na wykroju 1 cm. na szew, bo jeśli to z Burdy, to oni nie rysują szwów w ogóle. Papavero być może inaczej, ale nie wiem bo nie szyję z wykrojów tej firmy. Jestem niewymiarowa, dlatego piszę B-). Papavero ma wąziutkie plecy i rękawy, jak dawno temu donosiły dziewczyny. Jeśli twój brat jest umięśniony, to ramiona mężczyźni mają na ogół szersze niż kobiety, szczupłą za to talię i biodra.
Tu lepiej na luźniejszy wykrój (krawcowa wzięłaby z 1 - 2 cm. luzu, ale kurtka będzie zakładana często NA COŚ). Spróbuj zmierzyć jego realne wymiary rękawów i bioder, na ogół kurtki męskie ładnie dopasowane mają zaszewki w talii. Zobacz, czy tak wygląda twój wykrój.
Nie wiem, może ktoś jeszcze coś dopisze, no i - ja bym się nie wstydziła zmierzyć, i na wykroju sprawdzić, lepiej mieć większy wykrój i obciąć niż za mało - niż zmarnować materiał. :D :zly::aparat:

OK, zobaczmy, czy dobrze rozumiem :-)

Brat ma 95cm w klatce piersiowej (połowa obwodu to jest 47,5cm), czyli jeśli wykrój kurtki przerobię tak, że będzie miał od pachy do pachy 49,5 cm, to kurtka powinna pasować, i będzie obcisła? :-).

Tylko co wtedy zrobić z tymi rękawami? Załączam rysunek. Na czerwono zaznaczyłam, o ile bym musiała zmniejszyć wykrój. Tylko zauważcie, że wtedy linia pachy się podwyższa, i zwęża rękaw. To trzeba tak zrobić, czy otwór rękawa ma zostać taki, jak oryginalnie, i po prostu po zmniejszeniu odrysować oryginalny otwór rękawa?

On nie jest umięśniony, po prostu jest szczupły/normalnie wygląda.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Pewno już po urodzinach ale pytam na wszelki wypadek - jak wyszło?
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Pewno już po urodzinach ale pytam na wszelki wypadek - jak wyszło?
Nie zrobiłam. Kupiłam bratu przysłowiową "flaszkę".
Kurtkę skończę jak gdzieś znajdę info co z tymi rękawami, materiał był drogi, dlatego jak już szyć, to porządnie.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jest szczupły, bo ja klatę po tych wszystkich zatorach też na 95 szukam...:angel:
Słuchaj, jak już na spokojnie mamy chwilę, to masz ty zdjęcia gdzieś gotowej kurteczki, jaki to fason? No i wszystko zależy od tego właściwie. Najgorzej jest jednak, kiedy myślisz, że u faceta wszystko jest, jak u kobiety. My kiedy chudniemy, zaczynają zaznaczać się kości biodrowe, ale sama figura kobiety różni się od męskiej. Ramiona rozumiem, że też mu schudły? (np. w moim przypadku to niemożliwe, więc trudno mi sobie wyobrazić mena, u którego schudły ręce, i to w podkroju, moi koledzy to szczupłe, ale umięśnione chłopaki) Możesz oczywiście "schudnąć" wykrój, ale ja bym zrobiła większą zaszewkę do pasa. Taki jednak "szczupły" fason lubiłam i podoba mi się dalej, aczkolwiek moja kurtka musi poleżeć w szafie, a wyjęłam po prostu inną :)
Jeśli nie masz zdjęcia, ani rozmiarów rękawa, postaraj się nie panikować, dobra rada Benedka żeby przymierzyć do czegoś, co wchodzi jest ok, inna sprawa, że najważniejsze, żeby w podkroju było na tyle "luzu", żeby można było bez trudu przecisnąć rękę ze sweterkiem. Podobnie jak rękaw , który trzeba do końca przecisnąć. W razie czego piknij albo zamieść zdjęcie gotowej kurtki, bo prosta ro ona nie będzie, nie będzie wyglądać "obcisło".
Podejrzyj, jakie rozwiązania są na Burdzie, to będziemy coś więcej mogli pomóc, a mo0żesama "wykoncypujesz" w końcu, jak zmieni się twój wykrój po zwężeniu. Zasada jak zwykle , lepiej wszyć głębiej niż obcinać, jak nie działa, popuścić.
burdastyl

Jak nie działa adres, to ta strona:
https://www.burdastyle.de/naehideen-masterpiece-jacken-naehen

--- Ostatnio edytowane 2018-08-28 11:39:06 przez Koma ---
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.