Wersja do druku

2 strony: < 1 2

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nieum
2018-08-29 14:48:31
Wracając do tematu, czyli dzięki Paniom dowiaduję się że różnica musi być między górą a dołem jak najmniejsza?
Myślałem, tak łopatologicznie że im więcej materiału będzie tym musi się "podnieść" aby się zmieśćić. Pozatym jak różnica będze jak najmniejsza między górą a dołem to nie wyjdzie spódnica tzw. ołówkowa?
Nieum, dobrze kombinujesz. Im mniejsza różnica między obwodem talii a obwodem dołu spódnicy tym bardziej spódnica ma kształt trapezu lub będzie to spódnica ołówkowa. Nieum, nie wiem jak inni ale ja zupełnie się pogubiłam. Gdzie i po co robiłeś kontrafałdy jeśli chciałeś uszyć spódniczkę jak na załączonym zdjęciu. Piszesz też o falbanach. Tak jak napisała Ania79 - spódniczka (czerwona) na zdjęciu krojona jest z koła (lub z części koła)i to powoduje że spódniczka u dołu ma takie "fale", po prostu tak się układa. Spódnica z koła - pełen klosz - nie potrzebuje żadnych falbanek, fałd czy kontrafałd (pomijam solejki). A wykrój takiej spódniczki jest bardzo prosty - z wzoru na obwód koła wyliczasz promień na talię, rysujesz okrąg (będzie to obwód talii), od tego okręgu odmierzasz długość spódniczki i rysujesz drugi okrąg - to będzie dół spódniczki. Nie zapomnij o zapasach na szwy. No i dobrze by było zaraz po skrojeniu przeszyć spódniczkę w talii rzadkim ściegiem by brzeg się nie rozciągnął. Jeśli chodzi o zapięcie to Ci coś podpowiem - kiedyś miałam spódnicę z zamkiem krytym wszytym również w pasek, końcówki paska nie zachodziły na siebie. Od spodu była przyszyta haftka i bardzo dobrze to wszystko wyglądało. A powiedzonko o prosięciu rozbawiło mnie do łez:D:D:D. Powodzenia Nieum. I nie mów że nie umiesz:):)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Mnie też wzmianka o kontrafałdach i falbanach zbiła z tropu. Zamieść, proszę, schematyczny rysunek spódnicy, którą chciałbyś uszyć, po prostu narysuj ze szczegółami i opisz, jak sobie ją wyobrażasz. Plus zdjęcia tego, co już uszyte. Będzie łatwiej coś doradzić. :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A po co schemat ?Jest zdjęcie wiadomo o jaki efekt chodzi.Spodnica z na oko 3/4 koła odszywana na pasku.Jak radzi Jakłucznik ładnie wyglada z krytym zamkiem wszytym również w pasek.Wszystko w temacie.Narysować na nowo,skroić zszyć ,ewentualnie się pochwalić.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Niech by było tak jak i na rysunkach, z półklosza, babeczka jest szczuplutka, materiał opiera się na biodrach, fałdy w przybliżeniu od paska w dół lecą pionowo w dół, ale modelka oprócz bioder ma wystawioną w dynamicznej pozycji stojącej skrzyżowaną nogę.
Tak się robi zdjęcia reklamowe współcześnie, rysunki bywają jeszcze zabawniejsze, dla dzieci na filmach rysunkowych wszystkie hegemony rysunkowe są malowane od dołu :).
Jakby miała 180 wzrostu jak miss world wymiary "obowiązkowe" jak wszystkie miski 90/60/90 to by bardziej przypominała palmę kokosową, kiedyś jeszcze używano nakryć głowy z piórami. Tyle fotografia artystyczna/reklamowa i kostiumologia nam mówi. Rysunki w starej książce teżżż..
Zdejmij materiał z dołu, wyrzuć kontrafałdy, z mierz modelkę w biodrach/kontra w talii, jak jest duża różnica, to będzie się układać. Wełnę (ja - widzisz, merino to poliester z zatopioną wełną z merynosa a więc ciężkie ) - albo uszyj jak ja z godetami z klinów, wtedy wyrzucisz materiał z góry a dół będzie się układał w fałdy.albo ściągnij jeszcze materiał z tego półklosza żeby się pozbyć nadmiarów. Są i ćwierć - klosze, ale na dobrą sprawę to wszystko jedno, jaką część koła zostawisz, byle ładnie wyglądało. Podnieś, załóż, zepnij szpilkami i zdejmij z paska albo zszyj, jeżeli chcesz uzyskać efekt falujący ale nie kotarowy :). Rzadko ktoś szyje z wełny spódniczki do tańca :)

:papa::p
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.

2 strony: < 1 2

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.