Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Cześć! :)

Jestem nowa na Forum oraz zupełnie zielona w temacie szycia.
Od dawna kołacze mi się w głowie myśl, żeby zrealizować marzenie z dzieciństwa i nauczyć się szyć.
Dojrzałam do tej myśli, że chcąc spróbować zaczęłam przeglądać masę wpisów w Internecie - jak w takim razie zacząć :)

Wybrałam się do sklepu z maszynami do szycia (w Łodzi), aby w końcu zrobić konkretny krok w kierunku wyboru maszyny.

I..... mam wątpliwości, czy dobrze mi doradzono.

Mianowicie - Pan w sklepie wskazał jako odpowiedni model maszynę Janome 419s.

Moje założenia są takie, że szyć będę głównie dla mojego pupila - czyli obroże z taśm, ubranka - głównie z dresówki, softshellu i polaru, kurtki, lekkie i cienkie czapraczki - w większości dość grube materiały..

W planach mam również spróbowanie uszycia wymarzonej skórzanej obroży :) :prosi:

Czy ktoś mógłby mi doradzić/podpowiedzieć - czy ten model maszyny rzeczywiście będzie nadawać się do tego typu pracy? Wątpliwości mam dlatego, że w Internecie, ani na tym Forum nie znalazłam zbyt wielu informacji o tym modelu - a co za tym idzie - o jej funkcjach.

Będę OGROMNIE wdzięczna za wszelkie odpowiedzi i wskazówki!
Z góry bardzo Wszystkim dziękuję!

Pozdrawiam serdecznie! :)

--- Ostatnio edytowane 2018-09-28 13:12:30 przez cecyllie ---

--- Ostatnio edytowane 2018-09-28 13:12:41 przez cecyllie ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nie wiem gdzie byłaś, jeśli u Pana Wójcika - www.maszyny-do-szycia.com i powiedziałaś mu co chcesz szyć to doradził Ci dobrze. Ale jeśli masz wciąż wątpliwości, to umów się z nimi na przetestowanie maszyny tej i ewentualnie innego modelu, który Ci się podoba (nie powinno być problemu) i weź ze sobą przykładową rzecz do uszycia i spróbuj.

Generalnie Janome są dość wytrzymałe, ale z obrożą skórzaną to raczej bym się wstrzymała, chyba, że Twój pupil to York i będziesz mu szyła obrożę z cieniutkiej włoskiej skóry na eleganckie płaszczyki;))

Powodzenia!!!
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Nie wiem gdzie byłaś, jeśli u Pana Wójcika - www.maszyny-do-szycia.com i powiedziałaś mu co chcesz szyć to doradził Ci dobrze. Ale jeśli masz wciąż wątpliwości, to umów się z nimi na przetestowanie maszyny tej i ewentualnie innego modelu, który Ci się podoba (nie powinno być problemu) i weź ze sobą przykładową rzecz do uszycia i spróbuj.

Generalnie Janome są dość wytrzymałe, ale z obrożą skórzaną to raczej bym się wstrzymała, chyba, że Twój pupil to York i będziesz mu szyła obrożę z cieniutkiej włoskiej skóry na eleganckie płaszczyki;))

Powodzenia!!!
Zbyt skrótowo napisałam - przepraszam - moja wina :)
Nie wątpię w kompetencje Pana, który doradzał, bo był PRZEMIŁY i naprawdę wydaje mi się, że rzeczowo podszedł do sprawy! A już na pewno wykazał bardzo dużą dozę cierpliwości dla takiego laika jak ja :)

Mam wątpliwości, czy w ogóle idę właśnie w dobrym kierunku, myśląc, że na jednej maszynie będzie możliwe, bym mogła połączyć szycie materiałów właśnie ze skórą. A jeśli tak, to czy właśnie ten model podoła.

Może Pan w sklepie nie chciał zbyt dosadnie sprowadzić mnie na ziemię z tym pomysłem uszycia skórzanej obroży :D
(Tak - Wójcik & Spółka - właśnie pod tym adresem byłam)
:)

I oczywiście bardzo dziękuję za odpowiedź na mojego posta :)

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.