Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Od jakiegoś czasu mam problem z stukającą stopką podczas szycia, najgorzej jest z cieńszymi materiałami (większy docisk stopki) to wtedy ona już dość mocno stuka o płytkę ściegową. Wszystko ładnie przeczyściłam ale za dużo to nie pomogło, mam maszynę Husqvarna Juliet, może ktoś pomoże ?

--- Ostatnio edytowane 2018-11-11 18:47:59 przez camili ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Opuścić dźwignię ręcznego podnoszenia stopki. Kręcąc głównym kolem maszyny do momentu aż igla osiągnie dolny martwy punkt. W tej pozycji sprawdzić czy płoza stopki dociskowej opera się na płytce sciegowej czy może wisi w powietrzu. Nie powinno być zadnego luzu pomiędzy dolną powierzchnią płozy a gorną powierzchnią plytki sciegowej.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Sprawdziłam, wszystko jest w porządku. Na początku myślałam że to bębenek stuka ale nie, po ściągnięciu stopki maszyna chodzi cichutko. Nagrałam filmik :
https://www.youtube.com/watch?v=ZD7_12HPmGw&feature=youtu.be
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Może igła ociera o stopkę albo płytka sciegowa poluzowana.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Camili, dzień dobry :)
Poszukaj zadziorów, zadrapań na bębenku, tam gdzie wkładasz małą szpuleczkę, bo moim zdaniem stamtąd słychać to stukanie. Może złamałaś igłę albo igła wbiła się plastikowy bębenek? Obejrzeć bębenek nie zaszkodzi, prawda? A może to coś wyjaśni.
(Większy docisk stopki stosuje się do ciężkich tkanin).
Avatar użytkownika
Świeżynek
Bardzo dziękuje za wszystkie rady :)
Okazało się że igła była troszkę uszczerbiona i po jej wymieniu wszystko cichutko chodzi :D

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.