Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam

Zwracam się z prośbą o pomoc, może ktoś będzie umiał mi podpowiedzieć. Mianowicie kupiłam używanego owerlocka brother 934d,nawlekłam nici, ale ciągle mi rwie jedną - pierwszą od prawej. Co może być nie tak? Zaznaczyłam miejsce na zdjęciu, w którym nić się urywa.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witam, dzień dobry, cześć wskazowko :)

Załóżmy, że nić jest dobra i nie ma usterki, trzeba sprawdzić nawleczenie nitek. Czy masz do tej maszyny instrukcję?

--- Ostatnio edytowane 2018-12-06 08:54:49 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zmień nici i nawlekaj w kolejności: górny chwytacz (nić druga od prawej)potem dolny chwytacz (nić pierwsza od prawej)Dolny chwytacz ma automat ułatwiający nawlekanie, trzeba pociągnąć z tą białą część ze strzałką, zamocować nić i wsunąć z powrotem.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Fides instrukcję mam (w języku angielskim) i podążam za nią.

Marianka50 pociągałam za tą strzałkę i nić chyba prawidłowo jest wsunięta. Jeszcze spróbuję zmienić kolejność nici. Na 4-ta nić (pierwsza od lewej) jest taka sama jak ta 1-sza od prawej i się nie rwie. Spróbuję jeszcze coś pozmieniać.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Zmieniłam nici, nawlekłam jeszcze raz i jest lepiej.
Mam taki ścieg jak na zdjęcia. Co trzeba przestawić, żeby był poprawny.
Ułożenie nici mam następujące od lewej do prawej.
1-nitka szara, 2-nitka różowa, 3-nitka brązowa, 4-nitka czerwona.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja mam owerlok 1034d tu jest do niego instukcja, może się przyda. file:///C:/Users/Biblioteka/Downloads/M-1034D-POLISH.pdf
na stronie 23 jest regulacja ściegu
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Po polsku instrukcja to po polsku : ) Pod "dodaj obrazy" jest "załaduj plik pdf".


--- Ostatnio edytowane 2018-12-06 17:07:25 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja mam owerlok 1034d tu jest do niego instukcja, może się przyda. file:///C:/Users/Biblioteka/Downloads/M-1034D-POLISH.pdf
na stronie 23 jest regulacja ściegu
Mam nadzieję, że Marianko się nie pogniewasz, że zalinkuję: instrukcja do Brother 1034D: https://download.brother.com/welcome/doch000391/1034d_ug01pl.pdf

Można zacząć tak: ustawić naprężacze na jedną wartość, np na 3. I potem po kolei, regulować nitki. Trzeba wiedzieć, które nitki powinny być na wierzchu, które na spodzie. Powolutku, kawałek obrzucić, pooglądać z obu stron, ustawić, aż do sukcesu. Masz nawleczone różne kolory, dasz radę : D

Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję za porady. W końcu miałam czas żeby usiąść i poprobowac. Udało mi się ustawić scieg, nie jest idealnie ale dużo lepiej. Instrukcja pod polsku się przydała,Nie pomyslalam wcześniej żeby użyć od innego modelu :-)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja na początku przyjaźni z owerem regulowałam ustawienia na tkaninie, jeśli było ok to potem "dostrajałam do dzianiny.Czy dzianina, którą szyjesz to lama?

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.