Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam :) rozpoczynam swoją przygodę z krawiectwem, więc mam kilka pytań. W planach mam uszyć firankę do salonu oraz kuchni. Do salonu zakładaną i podpinaną a do kuchni w formie koperty. Poniżej dodam zdjęcia. Czy udzielicie mi jakiś rad i informacji jak sie za nie zabrać, aby ze wstępu tego nie sknocić?
Pozdrawiam :)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Salon Kuchnia
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
jeżeli zupełnie zaczynasz tą przygodę to ciężko będzie Ci uszyć firanki.Brzegi trzeba obszyć lamówką to wymaga troszkę wprawy.Firanki nie są zbyt wdzięczne do szycia na dobry początek.Maszyna często ściaga,trzeba ją doregulować na taki cienki materiał.No nie chcę zniechęcać.Z rad to zawsze kiedy szyję firanki żeby były równe wysnuwam nitkę centymetr od góry i po tej linii przyszywam taśmę.Jeżeli firana ma być prosta od dołu robię podobnie.🤔ostatnio szyłam do siebie sporo firan mogę polecić sprzedawcę z allegro który ma woal w cenie około 5zł za metr bardzo fajnej jakości.Kupiłam 30 metrów i były bez skazy.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Super :) bardzo chętnie zobaczę co ma do zaproponowania do sprzedania. Bede probować na jakimś kawałku na początku metodą prób i błędów.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
xzhome nazywa się sprzedawca.Mozna i za 2.50m bieżący kupić jak poszukasz w internecie ale to już jest inna jakość ale do próbowania idealnie 10m bieżących firan za 25zł to można próbować bez bólu.Powodzenia,trzymam kciuki.

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.