Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam wszystkich forumowiczów,

jak w temacie. Poszukuję profesjonalnej maszyny do szycia. Nie zależy mi na kupowaniu przemysłowej maszyny, mimo wszystko nadal szyję w domu, a wydaje mi się, że domowa maszyna powinna sprostać moim wymaganiom. Aby się nie rozpisywać, wypunktuję na czym najbardziej mi zależy:

- szycie różnych materiałów (od delikatnych, np. jedwabiu do jeansu i skóry, ale nie jakoś bardzo grubej - np. do przeróbek skórzanych kurtek, szycia skórzanych części garderoby, szycia skórzano-jeansowych wyrobów, np. torebek, nerek, itp.)
- duża ilość ściegów
- długie wolne ramię

I szczerze mówiąc... to tyle. Zdaje sobie sprawę, że w takim zakresie cenowym mogę kupić "maszynowego jaguara", i troszkę mi na tym zależy. Chcę, abym mogła uszyć na niej... prawie wszystko :) Nie zależy mi też, aby kupować tańszą maszynę - dysponuję takim budżetem i chciałabym wykorzystać go w 100% - jeśli wiąże się to z tym, że maszyna będzie miała mnóóóóóstwo dodatkowych "bajerów" to świetnie. Szyję od bardzo dawna i szyję dokładnie to, co wymieniłam wyżej... ale robię to na starych łucznikach :) No i łucznik czasem jęczy przy paru warstwach skóry i jeansu... do tej pory nie potrzebowałam zmiany maszyny, ale teraz pojawiła się taka możliwość i chcę ją wykorzystać.

Wiem, że przy takim budżecie mogę pokusić się o kupno maszyny komputerowej, nie wykluczam takiej możliwości, ale jeśli w tym zakresie cenowym istnieje jakaś maszyna mechaniczna i jest o wiele lepsza od komputerowej to z chęcią rozważę jej zakup.

Przeglądałam trochę maszyn z "wyższych półek" i póki co zainteresowały mnie modele Janome Skyline S7 i Janome MC9400QCP, ale nie wiem, czy sprostają one szyciu różnych materiałów i ich łączeniu.

Bardzo proszę o porady, czym powinnam się kierować w poszukiwaniach i czy może znacie jakieś maszyny idealne :)


Avatar użytkownika
Administrator
Chciałam zaproponować przemysłówkę np. Jack4 ale Jacek ale taka maszyna nie ma wielu ściegów. Na pewno maszyna z górnym transporterem. Może Janome 6700? Z taką kasą zadzwoniłabym np. do Strimy z zapytaniem a może i jakiś rabacik by się znalazł albo dodatkowe gratisy :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję za odpowiedź. Faktycznie, Janome 6700 wydaje się idealna... Ale chyba nie ma wolnego ramienia :( W sumie do tej pory jakoś sobie radziłam bez wolnego ramienia, więc pewnie radziłabym sobie dalej, ale trochę boli :(
Avatar użytkownika
Administrator
Tak ona nie ma wolnego ramienia. To maszyna niczym kombajn, świetna do patchworków z mnóstwem miejsca no ale nie ma wszystkiego.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Janome 6700 to następca 6600P, i jeśli jest taka jak poprzedniczka to jest warta polecenia. Spróbuj też skontaktować się z https://www.maszyny-do-szycia.com/ (Łódź) lub https://www.ultramaszyna.com/ (Warszawa), na pewno można polegać na ich radach.
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Hmm...:mysli:

A może przy budżecie do 8 tyś. skusic się na dwie maszyny ?

Jedna do prawie wszystkiego a druga do szycia najcięższego ?

________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Też się nad tym zastanawiałam, ale chyba jednak wybór padnie na Janome 6700. Konsultowałam się z paroma sklepami i wszędzie słyszałam, że to jest dokładnie ta maszyna, której potrzebuję. Brak wolnego ramienia jest minusem, ale jakoś do tej pory sobie radziłam.

Zresztą nie mam za bardzo miejsca, gdzie by te dwie maszyny trzymać :)
Avatar użytkownika
Administrator
No to powodzenia w zakupach i walcz o rabat bo za taką kasę to sprzedawca powinien coś zacnego odpalić :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A Janome MC9400QCP ? Ma wszystko, nawet wolne ramię.
Niestety nic nie potrafię o niej powiedzieć, nie jestem użytkowniczką...

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.