Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witajcie,

jestem zupełnym świeżakiem i dzisiaj zabrałam się za szycie maxi spódnicy na gumce. Najpierw wszywałam wąziutką gumkę na górze a później robiłam tunel i tunel z gumą 0,5 cm wszywałam do spódnicy. Po wszystkim okazało się, że spódnicę wciągnę co najwyżej do 3/4 wysokości uda i guma dalej ani drgnie... Guma była długości mojej tali.. nie wiem czy źle zrobiłam tunel czy może źle wszyłam gumę? :(
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dobry wieczór agi,
Jak kroiłaś spódnicę? Według jakich pomiarów i w jakim kształcie? Czy mierzyłaś ją przed zrobieniem tunelu na gumkę?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Materiału miałam około 140 cm, w talii gdzie miała sięgać spódnica mam 77 cm i taką też wzięłam gumkę. Materiału dlatego tak dużo, b chciałam aby się dzięki gumce lekko zmarszczył...przynajmniej taki był plan :) nie wiem moze lepiej jak zwinę czesc spodnicy i zrobie tunel i wsadzę gumkę? Moze lepiej zadziala niz pasek z gumka?
Avatar użytkownika
Świeżynek
A tak dlugosc tunelu to 77 cm+ 4 cm. Wiec wykroiłam go na 81 cm.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Kształt trapezu? Talia 81 cm, a biodra nieco więcej mają? Czy to dzianina czy tkanina?

--- Ostatnio edytowane 2019-03-16 21:05:11 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Nie, zszyłam dwa prostokąty, to miala byc zwykła spodnica do ziemi :)
Avatar użytkownika
Administrator
A faktycznie była to gumka? Bo przy takiej szerokości spódnicy w stosunku do talii to gumka powinna się ładnie zmarszczyć w pasie i bez problemu rozciągnąć. Niby jest taka zasada, ze gumki wszywasz o 10 cm mniej niż obw. talii. Coś nie tak z gumką, może za wąska? Do spódnicy wszyłabym gumkę minimum 2,5 cm.
1. Najpierw zrobiłabym tunel zostawiając kilkucentymetrowy otwór na wciągniecie gumki.
2. Teraz wciągnęłabym gumkę.
3. Zaszyła otwór.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
To tkanina?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zakładam, że to była tkanina. Zaryzykuję. Tunel - jak zrozumiałam, został doszyty do zszytych a potem zmarszczonych prostokątów - powinien być taki jak obwód bioder, a nie talii (plus dodatek na szwy). Mógłby być taki jak talia (plus dodatek na szwy i ew. zapięcie), ale trzeba wszyć zamek błyskawiczny, inaczej spódnicy się nie przeciągnie przez biodra.

Można, tak zrobić, jak napisałaś: "moze lepiej jak zwinę czesc spodnicy i zrobie tunel i wsadzę gumkę? Moze lepiej zadziala niz pasek z gumka?" : )


--- Ostatnio edytowane 2019-03-16 21:37:10 przez Fides ---

--- Ostatnio edytowane 2019-03-17 22:30:22 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Tak szyłam z tkaniny :) jutro spróbuję raz jeszcze, odprułam już mój pasek, zobaczymy może lepiej mi wyjdzie ten drugi sposób, dziękuję za wskazówki, jeszcze się pewnie odezwę :)

P.S. Gumka miała 4 cm szerokości.

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.