Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam!
Mam mały problem, gdyż niebawem stane przed wyborem sprzętu przemysłowego do szycia. Nie mam zielonego pojęcia co tak naprawdę kupić. Bde szył (nie ja osobiście tylko osoba zatrudniona do tego) głównie bluzy wszelakiego rodzaju głównie dzianinowe (z kapturem,bez, zapinane) spodnie również bardziej z jakiś materiałów miękkich...ale również chciał bym uszyć jakiś płaszcz z bawełny czy tam kurtkę wiosenną czy jesienną. Trafiłem na ten sklep. Sprzedawca polecił mi te o to maszyny. Czy to jest dobry sprzęt do prowadzenia marki odzieżowej? Dodam tylko że na początku nie bde tym szył mega ilości, ale chciał bym żeby ten sprzęt rokował dobrze na przyszłość. Nie mam pojęcia czy overlock powinien być 4 czy 5 nitkowy :) Czy polecacie może coś innego? Chce kupić ten sprzęt nowy i mam powiedzmy na to 7000. Naprawdę jestem "Januszem" w tym temacie. Pomóżcie!. Pozdrawiam

stebnówka
https://www.maszyny-szwalnicze.pl/jack/1727-stebnowka-jack-a2-obcinanie-nici-i-pozycjonowanie.html
renderka
https://www.maszyny-szwalnicze.pl/renderki-interloki/1761-renderka-jack-w4-d-nowosc.html
overlock
https://www.maszyny-szwalnicze.pl/jack/1459-owerlok-jack-e4-4-czteronitkowy-energooszczedny.html
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
na Jackach nigdy nie szyłam ,także na temat marki nic nie wiem.Do szycia dzianin overlock 4 nitkowy bym wzięła,5cionitkowy bardziej przydaje się do zszywania tkanin .Renderówka jest niezbędna i stębnówka do szycia materiałów średniej grubości.Stół ze szczotą z naturalnego włosia też bym kupiła ale mam wrażenie że teraz nikt się nie plami porządnym prasowaniem więc to pewnie zbędny wydatek.Budżet skromny jak na trzy maszyny.Nie zawsze to co najdroższe jest najlepsze to wszyscy wiemy,ale zawsze niska cena tez jest dla mnie podejrzana.Może odezwie się ktoś kto zna trochę te Jacki i doradzi.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Chodzi mi też o to...Czy to się sprawdzi przy szyciu jak na razie 200-300 sztuk (powiedzmy bluz w miesiącu). Ale również jak taki sprzęt rokuje na przyszłość. Kwota jest dosyć elastyczna więc mogę wydać trochę więcej . No i pytanie zasadnicze czy jest sens bawić się w Jacki. Może ktoś już ma dobry setup 3 takich maszyn które w pełni się sprawdzą powiedzmy w początkowej fazie rozwoju marki. Może inwestować w coś innego. Serio jestem Januszem :)

--- Ostatnio edytowane 2019-03-31 12:27:40 przez Artur23 ---

--- Ostatnio edytowane 2019-03-31 12:30:01 przez Artur23 ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Maszyny przemysłowe są do tego stworzone by dużo i szybko szyć.Maszyna może służyć dziesięciolecia.Te 3 to minimum jeżeli myśli się o dzianinach.Moim skromnym zdaniem im prostsza maszyna tym lepsza,komputerowe zaczynają się sprawdzać przy setkach jak nie tysiącach powtarzalnych elementów.Jako Januszowi podpowiadam ,że do dzianin inne igły się zakłada i najlepiej wyrobić w krawcowej nawyk codziennej wymiany przez rozpoczęciem pracy.Tępa igła dziurawi dzianinę i ta pruje się miejscu wkucia takiej igły.
Avatar użytkownika
Świeżynek
A czy jeżeli chciałbym uszyć np. kurtkę z jakiegoś nieprzemakalnego, sztywniejszego i delikatnie grubszego materiału...to czy sobie poradzą?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tak maszyna do sredniego szycia poradzi sobie z kurtką.Należy zmienić igły,jeżeli trzeba nici i uregulować maszynę,ścieg.
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
ja mam wszystkie Jacki stębnówka automat, 2 overlocki i renderkę),plus 2 stębnówki Juki
Avatar użytkownika
Świeżynek
jakie modele dokładnie?...zadowolona jesteś?...możesz napisać coś więcej?...czy te modele które wybrałem wystarczą mi do szycia rzeczy które opisałem wyżej?
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
jestem bardzo zadowolona
te co wybrales mozesz brac, do tego co chesz szyc, wystarczy
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ja również posiadam jedną maszynę Jack. Jest to overlock Jack/a, E4-4 jak dotychczas sprawuje się i śmiało mogę polecić.
Aktualnie stoję przed wyborem przemysłowej stębnówki do podwijania męskich bokserek ;)Czy ktoś może mi coś polecić ? Musi spełnić dwie funkcje jedna to podwijanie( nogawka ) tak jak już wspomniałem a drugą to doszywanie metki. Z góry dziękuje za pomoc ! Pozdrawiam

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.