Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Kochane Panie, bardzo bym była wdzięczna za poradę! Niesamowicie mi się podoba spódnica pokazanej sukni - czy ktoś potrafi zidentyfikować, jaki to materiał, i ile by go ewentualnie potrzeba na uszycie podobnego cuda? Dziękuję za wszelką pomoc!

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Czyżby księżna K? Witaj Merry, nie znam angielskiego - ale pod fotografią jest tekst i chyba coś na temat materiału.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Tak, to Kaśka! :) O materiale piszą, że wydaje się podobny do marszczonego szyfonu - mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie to potwierdzić albo skorygować...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Szyfon jest bardziej lejący,delikatny a dół się układa tak zawijająco. To chyba jakaś organza.
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Mi się wydaje, że faktycznie szyfon, bardzo miękkie te fałdki są. Dół może mieć wszytą żyłkę w napięty materiał, wtedy taka falbanka wychodzi. Jeśli chodzi o ilość tkaniny - duuużo. Dobre kilka (naście?) metrów. Plus spodnia warstwa, może być satyna albo tafta. Zależy jak dokładnie chcesz ją odwzorować i ile pieniążków przeznaczyć. Jedwabny szyfon będzie diabolo drogi. Syntetyczny tańszy, a może się układać niewiele gorzej.

--- Ostatnio edytowane 2019-05-27 13:02:10 przez Orlaith ---

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.