Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Cześć!
Mam zagwozdkę, otóż upatrzyłam sobie materiał na spódnicę jesienno-zimową - zamieszczam na dole. Jest to poliester podpisany jako wełenka, o gramaturze 200g. I tu pojawia się pytanie, czy powinnam ją zrobić na podszewce, by ładnie się układała i nie podwijała przy chodzeniu? Planuję długość ok. 70 cm.
Jeśli podszewka to z jakiej tkaniny, by nie zbankrutować, a było dobrze? Spódnica ma być do rajstop, więc nie może się bardzo elektryzować.

Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii?

Bardzo proszę o poradę! :prosi::prosi:

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Najlepiej sprawdzić po uszyciu spódniczki (pasek od wewnątrz tylko sfastrygowany)czy się elektryzuje i czy wymaga podszewki i wtedy wszyć.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Podszewek szukam zawsze w koszyku z cyklu końcówka za mniejsze pieniądze.Często znajduję te lepsze gatunkowo w dobrej cenie.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzięki za podpowiedzi :)
Macie może swoje ulubione podszewki? Znaczy ulubiony podszewkowy skład i do jakiej odzieży się u Was sprawdzają?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Głównie kupuję wiskozową do ubrań,do torebek różnie bardziej patrzę wtedy na kolor lub wzór .
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzięki za odpowiedź!
Dostałam już materiał, mogłam obejrzeć go na żywo i nie jest tak mięsisty jak wydawał się na zdjęciach :/ Dlatego raczej będę próbowała zrobić spódnicę z pełnego koła. Ale wtedy ewentualna podszewka nie musi być również z pełnego koła, prawda? Wystarczy chyba trapezowa, tylko taka, by materiał spódnicy nie pakował się między uda?
Jejku, tyle niewiadomych :mysli:
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Podszewka może być i całkiem ołówkowa tylko należy zadbać o rozporek lub dwa dla wygody:)

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.