Wersja do druku

2 strony: < 1 2

Świeżynek
Spróbowałam wykreślić sobie model spódnicy o swoje wymiary. Nie wiem czy osoba niska może mieć wysokość bioder 22 cm? Dziwnie wyszedł mi ten mój idealny wykrój.
Stara Gwardia
Może to właściwa odległość między talią i biodrami. Ale nie musi być ostateczna, można skorygować. Liczy się ogólny wygląd sylwetki. Z ciekawości spytam, jak się zabrałaś za wykreślanie - jaka metoda konstrukcji?
Świeżynek
Według tego tutoriala co podesłała mi tu jedna forumka. Wzięłam papier pakowy - wcześniej wpisałam swoje wymiary do kalkulatora który policzył wszystko i narysowałam. Pytam bo znalazłam w necie że to 1/8 * wzrost jest wysokość bioder - czyli u mnie 19 a nie jak pokazuje miara 22 cm. Więc różnica znacząca. Może jak będę w sklepie z tkaninami kupię najtańszą podszewkę i spróbuję z niej uszyć taki próbny model.
Stara Gwardia
W sklepie z używaną odzieżą można znaleźć poszwy na kołdrę, dobrze nadają się do próbnych przeszyć.

Możesz zaznaczyć tasiemką (gumką) talię i biodra, i zmierzyć odległość od jednej tasiemki do drugiej po boku ciała. I sprawdzić, jak ten pomiar się ma do jednej i drugiej metody.

Inny wzór na głębokość bioder = 1/10 wzrostu + 4cm

--- Ostatnio edytowane 2019-07-02 19:25:18 przez Fides ---
Świeżynek
Wczoraj zaczęłam, dziś skończyłam. Taki mały prezent dla córki. Tutorial jest na Radość szycia :)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Torebka z kotkiem, Eti, radość szycia
Świeżynek
Spróbowałam uszyć kolejną spódnice. Tym razem model 104A z Burda 3/2009. Spódnica bardzo fajna, z zapięciem krytym z boku (zrobiłam je z prawej strony) - chyba wszyłam nie z tej strony co powinnam. Jednak nie w tym rzecz. Spódnica według wykroju nie ma podszewki, ja stwierdziłam że ją dodam.

Problemy:

podszewka wpierw była wszyta krótsza niż podłożenie spódnicy = marszczyła się okrutnie (ściągała się podszewka). Poprawiłam,bo tak się przecież chodzić nie da. Podszewka na równi z podłożeniem gotowym spódnicy - niby ok, a jak wisi na wieszaku to luzuje się podszewka z tyłu - mieści się w owym zapasie 1,5 cm podłożenia. Zdjęcia lepiej obrazują stan rzeczy niż moje nie fachowe słownictwo.

Nie wiem co robię nie tak, że ta podszewka mi zawsze wychodzi większa niż w rzeczywistości. Przede mną kolejna sukienka, i chciałabym zrobić to lepiej niż teraz. Dziś poprawiałam również podszewkę w pierwszej spódnicy - skróciłam ją i wszyłam jeszcze staranniej bo przeszkadzała mi i przy dzisiejszej spódnicy zrobiłam to lepiej, więc zmieniłam podszycie i w tamtej.

Załączone obrazy

Podszewka która się luzuje? Podszewka spódnica 104A spódnica 104A spodnica 104A
Administrator
Torebeczka jest prześliczna :) Normalnie się zakochałam :)
Co do spódnicy to ja zawsze kroję podszewkę taką samą jak spódnica - ani mniejszą ani większą. Robię to na etapie krojenia a nie potem bo tak łatwiej i nie zapomnę ile dodałam na szwy ;) Tobie także radzę tak zrobić. Trochę cierpliwości, to jedna z Twoich pierwszych spódnic wiec trochę jeszcze trzeba poćwiczyć aby wyszło idealnie.
Aha i podszewkę sobie zdekatyzuj przed krojeniem bo po wypraniu z pewnością trochę się skurczy i jeśli nie zrobisz tego przed szyciem to po uszyciu spódnicy i wypraniu mogą być problemy ze zmieszczeniem się w ciuszek.

* Susanna szyje - mój blog :)

Świeżynek
Dzięki za info. Jeśli chodzi o krojenie to również wszystko kroiłam razem - by było jednakowej wielkości. Dla przykładu wrzucam zdjęcia jak to robię na bazie kolejnej sukienki nad którą siedzę teraz (zdjęcie z szytej podszewki). Po niej mam w planach uszyć drugi raz spódnicę ołówkową nr 1 tylko inaczej zrobić te niby kieszenie, bo mnie drażnią. Na podszewce wpierw testuje jak będzie leżeć na mnie - tu jeszcze czeka mnie rozprasowanie ale to jak córka zaśnie :)

Załączone obrazy

szyta podszewka biała sukienka_kroimy

2 strony: < 1 2

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.