Wersja do druku

3 strony: < 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
No, tak, jak nie ujawnią to nie nie i już. Warto pytać i być dociekliwym - to na pewno.

Proszę się jeszcze odezwać 2jacks, aby dać znać czy misja własnej nierozciągliwej, dobrej jakości koszulki zakończyła się (po kilku praniach ; ) ) sukcesem.
Pozdrawiam : )
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ja im się w zasadzie nie dziwię, bo to jest jakaś forma przewagi, czy coś w tym stylu. Nie chca informować kto jest ich dostawcą, ale ta dzianina to chyba produkt z USA, więc pewnie mają jakiegoś zaoceanicznego dostawcę, lub może przez jakiegoś pośrednika kupuję w PL. Dziwi mnie jednak, że ci detaliści, którzy działają na naszym rynku i oferują różne produkty, też nie chcą informować co i jak. Nie chca napisać np: z jakiej przędzy jest dzianina. W jednym z for napisano mi, że potrafią po prostu kłamać i ciężko ich wyczuć.

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Coś mi takiego google objawił, https://shop.eaglefabrics.com/shop/19361330/supima-cotton , nawet ceny są przeliczone z dolarów amerykańskich na złotówki, jednak wątpię w to, czy wysyłają na stary kontynent.

Być może produkt oferowany w Polsce pochodzi z USA. A może z Chin, może z Indii? Widziałam oferty na Alibaba.com i Indiamart.com Też produkują, sprzedają, nie tylko USA - pytanie co to jest i jak się ma do tak zwanego oryginału. Nie potrafię tego zweryfikować.

Mnie też brakuje informacji o splocie, o tym z ilu nitek coś jest utkane, i tak dalej. Szukałam kiedyś tkaniny na bokserki (jak szyję bokserki to tylko z tkanin), takiej która się nie przetrze po kilku razach od założenia, i jak w końcu znalazłam, to wykupiłam wszystko co sprzedawca miał, dwa razy się nie zastanawiałam.

Kłamanie to bardzo zły obyczaj, i powinien mieć zawsze krótkie nogi i kończyć się wypadnięciem z rynku. Ależ ja naiwna jestem, normalnie romantyczka.


Avatar użytkownika
Świeżynek
No generalnie to ta bawełna to produkt USA ze wszystkimi certyfikatami , patentami itd...Chińczycy wszystko podrabiają, ale w tym przypadku to jest mi jednak ciężko to sobie wyobrazić. Bo jednak do wyprodukowania takiej dzianiny, są potrzebne włókna specjalnej bawełny, które są podobno o 30% dłuższe i są właśnie w USA itd...nie wiem. A co do naszego runku, to po prostu wiedza o bawełnie czesanej jest u nas powszechna, ale są różne rodzaje owej bawełny. Możne być bawełna czesana ale z niskiej jakości włókien, są bawełny pół-czesane które są nazywane czesaną itd...niestety ale niektórzy po prostu wprowadzają w błąd sugerując że mają produkt jakiejś jakości, kiedy w rzeczywistości mają inny. W jednym mijescu polecono mi 2 detalistów z informacją, żebym ich zapytał i że oni raczej nie kłamią tak jak inni i są raczej uczciwi w tym co mówią, więc to o czymś świadczy.

Nawet ta dyskusja tutaj. Przecież w jej połowie, była już snuta narracja, że to czego chce to jakieś prawie materiały na skafander dla kosmonauty i że my tutaj na ziemi mamy tylko takie dzianiny, które się rozciągają. No i tak to wygląda.

Strona która zalinkowałaś sprzedaje też chyba przez Amazona i była np taka oferta na 50 yardów https://www.amazon.com/Premium-Quality-Supima-Interlock-Wholesale/dp/B01LVVCDTX/ref=sr_1_9?keywords=USA+Made+Premium+Quality+100%25+Supima+Cotton&qid=1563521784&s=gateway&sr=8-9

I cena za yard już wychodziła coś koło 36 zł+ niestety przesyłka

--- Ostatnio edytowane 2019-07-19 09:49:41 przez 2jacks ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Niestety...trochę się zbyt szybko pochwaliłem..sprawa się komplikuje, ale gdzie są nasze odpowiedniki takich kolesi? Pełno sklepów, strony na FB ale jak zapytasz to nie wiedzą nic.
https://www.youtube.com/watch?v=pSR7eACCLRI
http://thesartorius.blogspot.com/2016/12/giza-45-krolowa-egipskiej-baweny.html

--- Ostatnio edytowane 2019-07-22 12:09:04 przez 2jacks ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nie wiem, gdzie są odpowiedniki takich dobrze poinformowanych panów. Niedługo Ty 2jacks będziesz takim człowiekiem, jest nadzieja ; )
(Miałam ciekawy link, ale gdzieś mi był znikł. Jak znajdę, dodam).
Avatar użytkownika
Świeżynek
Wiesz co...chyba nie będę. Detaliści, którzy są w PL znani nie są w stanie mi udzielić odpowiedzi na pewne pytania. Producenci dzianin też nie..Naczytałem się o rodzaju bawełny z której są potem dziane dzianiny. ELS-estra long stables to 33 mm+ jeśli chodzi o długość włókna. Chyba koło 5% światowej produkcji to taka bawełna. LS-long stable to chyba 24-33 mm długość włókna i reszta to jakieś tam dorsze. Nigdzie nikt nie udziela informacji dotyczących długości włókna z jakiego była dziana dzianina. Nic o kraju pochodzenia surowca...choć tutaj są wyjątki. Tego nie da się dowiedzieć...w zasadzie nic nie da się dowiedzieć. Podobno na trwałość i trzymanie kształtu największy wpływ ma właśnie długość włókna...

Można kupić od 200 metrów bawełny supima i jednego Pana. Czeka się 2 miesiące i koszt to 50 zł na metr, czyli ściąga dla siebie z USA i można przez niego kupić. Generalnie chyba jest dość prosta zasada. Jak producent ma coś takiej jakości, że warto się tym pochwalić to o tym informuje. A jak nie ma to pisze "bawełna bardzo dobrej jakości".

Wydaje mi się, że w Polsce nie ma bawełny wysokiej jakości wcale. Nie wiem..może Turecka bawełna jest ok, ale na jej temat info nie mam.

https://www.emilcotoni.it/en/collection/spring-summer-en/?swoof=1&pa_global-composition=100-cotton-long-staple
Są takie firmy w Europie, ale to głownie Włochy, Szwajcaria i tutaj można zobaczyć jak klasyfikowana jest bawełna. U nad nie tylko nie znajdziesz takiej klasyfikacji nigdzie, ale jak zapytasz to nie są chętni, lub nie są w stanie udzielić ci żadnych info. Tutaj masz wyraźnie ELS, LS i różne inne. Tylko to jest biznes dla dużych podmiotów, a detalistów przez których sprzedaje to chyba nie ma. Choć podejrzewam, że wiele w tym biznesie też robi reklama.


A tutaj jest dzianina i zwróćcie uwagę na jej opis. https://www.emilcotoni.it/en/product/superwash-2/
"Bawełna, która zapewnia 100 prań ubrań bez utraty rozmiaru i struktury dzianiny" i dokładnie o takie coś mi chodzi. Mi wystarczy 20 prań...nie potrzebuję mieć gwarancji na 100. Tylko że gdzie tego typu info można uzyskać?

Ale podobno bambusowe dzianiny i tkaniny pod względem trzymania kształtu są dużo lepsze niż bawełniane, więc może w tym kierunku warto pójść. Generalnie ten bambus jest bardzo chwalony, ale nie wiem jak tam cenowo.

--- Ostatnio edytowane 2019-07-23 19:47:26 przez 2jacks ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
No i stało się. Dotarłem...
Przykładowe ceny w brytyjskich funtach. Biały interlock; 190 gsm; 1.60m szerokość; 10 funtów za metr <9 metrów. 10-49 metrów-7.90 funta. 49-300 metrów-7.40 funta 300metrów + 7 funtów za metr. No i wszystko wskazuje na to, że jest to dzianina z bawełny sprowadzonej z Indii i USA o włóknach ELS, czyli premium.




--- Ostatnio edytowane 2019-07-24 14:00:08 przez 2jacks ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witaj, tyle było na ten temat, to może byś się podzielił odkryciem. która to firma ma ten super produkt. chętnie bym sprawdziła dla siebie
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Carol - chyba nie czytałaś regulaminu.

3 strony: < 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.