Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Uszyłam wstępnie sukienkę. Dopasowałam ją super, jednak mam mały problem. Na ramionach z tyłu lekko odstaje (odchyla się od ciała) ekspres ku górze. Jak temu zaradzić? Odchylenia są 0,5 cm z po każdej ze stron. Wygląda to jak taki mały trójkącik.

Na zdjęciach sukienka jest jeszcze przed rozprasowaniem, bo nie byłam pewna jak tą podszewkę wszyć i nie chciałam pruć po raz kolejny (3 razy ją zszywałam do podkroju pach i dekoltu). Nie wiem czy rozpruwać i jakoś w tyle te 0,5 zgubić? Jak to zrobić by nie pruć całej sukienki? Można to jakoś wyłącznie zatuszować w obrębie tylnich rękawków?

Czemu zamek się tak podnosi do góry? Mam również jedną sukienkę z Mohito - kupioną i problem jest ten sam. W książce szycie jest latwe w rozdziale poprawki nie ma tego zobrazowanego. Zaskakujące że owe odchylenie jest tylko przy suwaku, 2 cm od góry. Reszta leży super. Czegoś jest za dużo gdzieś

Podszewkę wszywam sama, bo w oryginalnym wykroju sukienka jej nie posiada.

--- Ostatnio edytowane 2019-07-11 17:49:37 przez depikowaigieleczka ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
sukienka biała problem sukienka biała
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jak wygląda lewa strona sukienki? Jest podszewka, obłożenie dekoltu też?
Jak dopasowałaś wierzch sukienki, czy te poprawki zastosowałaś również do podszewki, obłożenia?



Avatar użytkownika
Świeżynek
Tak, jak poprawiam w materiale wierzchnim to i w podszewce. Dziś myślałam, myślałam i wymyśliłam. Wyprułam suwak i wszyłam od nowa, zwężając tył o owy 1 cm - jest extra :) tylko jeszcze muszę jutro to samo z podszewką zrobić. Taka niby prosta sukienka a ile się przy niej nauczyłam, że hej :) nie myślałam że jestem aż taka szczupła... jak skończę to będzie najlepiej dopasowana sukienka do mnie jaką miałam w swojej garderobie he he

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.