Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witajcie. Mam problem ze swoją maszyną, to łucznik Zofia II. Działa prawidłowo dopóki nie włożę bębenka. Wtedy igła zaczyna zaczepiać o chwytak i się wygina.
Dopóki nie włożę bębenka jest ok.
Igłę mam wsadzona dobrze, pozostałe części raczej też. Nie mam pojęcia co może być przyczyną.
Maszyna jest rzadko używana, ale czyszczona i oliwiona przed użyciem.
Macie jakieś pomysły co mogę zrobić w tej sytuacji?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam.
Można spróbować na głównej prowadnicy igły, miejsce w którym łączy się ona z korbą silnika, podnieść ją o kilka milimetrów. Ja miałem odwrotnie igła nie schodziła wystarczająco w dół i nie łapała nici.
Pozdrawiam

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
To dziwne, bo do tej pory nie było z tym problemu, a nic nie było przestawiane. Spróbuję
Avatar użytkownika
Świeżynek
To dziwne, bo do tej pory nie było z tym problemu, a nic nie było przestawiane. Spróbuję
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Bębenek po włożeniu jest nieruchomy, jest zablokowany. Igła schodzi w dół i uderza o coś. O co uderza? Proszę włożyć bębenek i obejrzeć o co może uderzyć igła - powoli kręcąc kołem zamachowym w kierunku do siebie.
Czy pierścień dociskający koszyczek dobrze trzymają obie czarne łapki?

--- Ostatnio edytowane 2019-08-05 20:57:39 przez Fides ---

Czy szyjąc na maszynie igła może uderzyła w metalowy zamek lub natrafiła na jakieś wyjątkowo twarde złożenie materiału?

--- Ostatnio edytowane 2019-08-05 21:03:12 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Zahacza o chwytak właśnie, ale dopiero po założeniu bębenka.mam na myśli tę część https://szyciewdomu.pl/userdata/gfx/b97b45d5339a6255e2a80454a89da0cb.jpg
Zakładam wszystko jak zwykle, te czarne łapki na klik. Nie przypominam sobie żebym szyło coś grubego itp. raczej okazjonalnie coś podszyć. Teraz chciałam woreczek z pulu. Myślałam, że może z materiału jakoś się ześlizguje, ale na innych również niestety tak się dzieje.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A kiedy ustawisz igłę w położeniu środkowym - do szycia ściegiem prostym (ustawienie między 3 a 2), to igła jest w którym miejscu, centralnie w otworze czy przesunięta w którąś stronę?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tak się składa, że mam maszynę z bluszczem, która działa poprawnie i którą mogę sfotografować.
Na zdjęciu widać igłę jest w dolnym położeniu, z którego idzie do góry. Może porównanie ustawienia części - chwytacza, igły coś podpowie. Obejrzałabym też chwytacz (bębenek też), w którym miejscu miał bliskie spotkanie z igłą, może ma jakieś rysy.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witam. Kręcąc głównym kołem w kierunku w ktorym szyje maszyna doprowadzić igłę do dolnego martwego punktu. Następnie dalej powoli kręcić w tym samym kierunku podnosimy igłę 2 mm z dolnegu punktu do góry. Sprawdzamy czy czubek chwytacza znajduje się na przeciw igły jednocześnie 1.5mm nad otworem w igle.Jeżeli jest inaczej to chwytacz względem igły jest przestawiony i trzeba mechanika.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Więc tak, igła jest na środku w ustawieniu 2-3.
Zalaczylam filmik na którym widać, lekko słychać gdzie teraz zachacza -ruszam lekko w przód i tył kołem.
Dalej też słychać jak koło zamachowe mi skrzypi... Wcześniej nie zwróciłam na to uwagi. Zawsze jak rozmontowywalam dół, to igła była zaczepiona o wyjmowaną część, a teraz o stałą.
Chyba bez mechanika się nie obejdzie:-\ co gorsza nie mam jak jej do niego odstawić.
Jak załadować filmik?

--- Ostatnio edytowane 2019-08-07 15:19:32 przez Makoto ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.