Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Hej wszystkim! Próbowałam wszystkiego więc sięgam do Was po ratunek...

Maszyna mi się zbuntowała- jak przyciskam pedał, wbija igłę i się zacina. Muszę ręcznie podnieść, odciąć a w bębenku istne spaghetti. Bębenek przeskakuje jakimś cudem przez blokadę a nić plącze się w niego i chwytak (górna nić). Potem ciężko wyjąć bębenek bo jest zablokowany. Nie wiem co zrobić by przestała:(
Sprawdziłam śruby- wszystko ok, na nowo wkładam, sprawdzam - wszystko ładnie się kręci. Tylko włączę maszynę i znów to samo.
Jakieś pomysły? Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Hej Ci ; )
Pomysły: wyczyścić dokładnie, obejrzeć czy nie ma zadziorów, uszkodzeń od igły, bo może górna nitka o nie się zaczepia, wymienić igłę na nową.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzięki za odp! Wyczyściłam wszystko, na bębenku są 2 dziury od igły - poprzedni właściciel ją skrzywdził - są lekko wyszlifowane by nie zahaczały o nic. Niestety nadal problem istnieje. Spróbuję igłę zmienić. Myślałam o zmianie bębenka ale w Polsce ich nie ma i kosztują majątek. Mam nadzieję, że maszyna nie pójdzie na śmietnik:(
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wgłębienia, zadziorki, powinna być gładka powierzchnia. Maszyna pracowała, zdarza się.

Inne sprawy, które mogą mieć znaczenie.
- Czy do nawlekania górnej nitki podnosisz stopkę?
- I czy do szycia ją opuszczasz? I czy przytrzymujesz obie nitki za stopką na początku szycia?
Popełnia się takie błędy – i one zdarzają się wszystkim, nawet zaawansowanym (tylko, że oni się szybciej kapną, że coś zrobili źle).
- Czy naprężacz działa prawidłowo. Po prawidłowym nawleczeniu górnej nitki, opuszczeniu stopki, ustaw naprężacz na najniższą wartość i pociągnij nitkę, (teraz lekko się da ją ciągnąć) a potem stopniowo zwiększaj naprężenie. Jeśli naprężacz działa prawidłowo, to w pewnym momencie talerzyki naprężacza przytrzymają nitkę i poczujesz opór przy jej ciągnięciu.
Jeśli naprężacz jest brudny, trzeba wyczyścić, wymieść brud spomiędzy talerzyków – szmatką lub grubszą nitką z zawiązanym supełkiem, ruchy, jak przy piłowaniu. Przy czyszczeniu naprężacza stopka jest w górze, wtedy talerzyki nie są do siebie dociskane. Jeśli to nie pomoże, być może naprężacz jest zepsuty.

Z maszyną masz kontakt bezpośredni, ja mogę napisać tylko słów, więc nic na siłę, spokojnie ją sobie przeegzaminuj, poprzeglądaj. Powodzenia )


PS.
Gdzie Pan jest Panie serwisancie - mechaniku maszyn szwalniczych? Pomoże Pan, Panie pchelek?


--- Ostatnio edytowane 2019-09-13 12:19:12 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Na forum był kiedyś wątek o Carinach i ktoś zauważył,że niektóre modele sa identyczne jak Redstar.Załączam zdjęcie ze strony Ultamaszyny. Może bębenek od Redstara będzie pasował?

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzięki za odpowiedź!
Tak podnoszę stopkę do nawlekania, nici zawsze z tyłu a naprężacz na szczęście nieźle działa.
Co do bębenka i podobieństwa maszyn - faktycznie są takie same ale zarówno do jednej jak i drugiej nie widzę by się dało w Polsce kupić:(
Marianka- widziałaś może gdzieś takie bębenki?
Maszynę oddałam do speca. Po naprawie podziałała JEDEN dzień. Znów to samo... Podobno blokada trzymająca bębenek w miejscu jest wygięta i dlatego przeskakuje. Dodatkowo przy szyciu dzianin (jak jeszcze działała...) opuszcza bardzo wiele ściegów. Próbowałam różnych naprężeń, mam specjalną igłę ale wygląda tak jakby igła była "za krótka"(?!) a w każdym razie nie zawsze chwyta dolną przy elastycznych materiałach.

I znów w punkcie wyjścia.Macie jakiś pomysł co z tym zrobić?
Jeszcze jedno pytanie, wiecie może jakie szpule są dedykowane do tej maszyny? Gdyż w zestawie nie było, może mam złe i to też utrudnia maszynie życie.

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź i zaangażowanie:) Pozdrawiam!


--- Ostatnio edytowane 2019-09-25 00:12:48 przez Megan ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
smutne ściegi bębenek maszyny
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Może tutaj coś poradzą https://sprawnamaszyna.pl/ można się skontaktowac i zapytać
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Bardzo dobrze tu są opisane przyczyny https://szyj.pl/blog/7-rzeczy-ktore-powoduja-ze-maszyna-petelkuje-nici
Na pewno uzyskasz pomoc w doborze szpulek. Ja jeszcze zwracam uwagę aby nić odwijała się przeciwnie do ruchu wskazówek zegara ( szpulka i bębenek)
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Mam propozycję, proszę poszukać osoby posiadającej doświadczenie w maszynach do szycia i szyciu - taka osoba sprawdzi maszynę i wyciągnie prawidłowe wnioski.
Osoby o ograniczonym doświadczeni, zbyt często oceniają maszynę jako niesprawną, a problemy wynikają z błędów w obsłudze. Dla pozyskania części zamiennych kupiłem mnóstwo maszyn do szycia, dla niskiej ceny takie jakie oferowano jako uszkodzone, prawie połowa z nich była w 100% sprawna, tylko źle obsługiwana - aż serce bolało rozdzierać je na części.

Ps.wiele razy osoby mające problemy z maszyną "dawały głowę", że obsługują maszynę prawidłowo, gdybym się zgodził stracili by głowę, bo popełniali błędy, nieraz podstawowe. Bywa że zniechęcam w udzielaniu porad, zbyt często dotyczą tych samych problemów.

--- Ostatnio edytowane 2019-10-01 14:53:20 przez bogdan ---
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Sama zauważyłaś, że igła sprawia wrażenie "zbyt krótkiej". Może zatem spróbuj ją ciut opuścić? Minimalnie, dosłownie o 0,5 - 1 mm. To jedna z podstawowych czynności przy takich objawach i często pomaga. :)
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.