Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Kochane, zamarzyła mi się suknia na wzór tej ze zdjęcia,na wesele siostry. Oczywiście- nie biała. Jestem laikiem w kwestii szycia, a suknia ta sprzedawana jest na portalu Aliexpress, choćbym na rzęsach stanęła nie dogadam się z chińczykiem (w dodatku na odległość i przez maila) o szczegółach sukni. Padł więc pomysł, że uszyję ją sama. We krwi jakaś odrobina krawieckiej smykałki przekazanej najpierw od babci(zawodowo zajmującej się krawiectwem)- mamie, a następnie mnie, płynie-czas ją zatem obudzić...
Wiem że dla osób które szyją zawodowo mój post wyda się śmieszny, bo rzucam się z motyką na księżyc, ale proszę Was o pomoc dobre duszyczki... ❤️❤️❤️
Zdjęcia pochodzą z opinii (feedback) osób kupujących na aukcji Aliexpress


--- Ostatnio edytowane 2019-09-13 15:11:09 przez Marqolcia ---

--- Ostatnio edytowane 2019-09-13 15:11:29 przez Marqolcia ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Administrator
Po pierwsze to chyba naprawdę rzucasz się z motyką na księżyc... lekko nie będzie ale jeśli chcesz spróbować to próbuj.
Po drugie fotki na ali to przeważnie (nie zawsze ale przeważnie) zdjęcia oryginalnej odzieży a Ty dostajesz "szyte na ten wzór". Dlatego jest tak dużo rozczarowań po otwarciu paczki. Ja sama to przeżyłam kilkakrotnie.
Po trzecie możesz zapodać wzór sukni do salonu gdzie szyją suknie ślubne i tam myślę, że uszyliby sukienkę, która wyglądałaby bardzo podobnie do tej ze zdjęcia.
Po czwarte w czym Ci pomóc. Nie szyję sukienek ślubnych ale może będę mogła pomóc w innych kwestiach.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Proszę o podpowiedź, dół sukni lepiej szyć z półokręgu czy prostokąta, 1 warstwy czy więcej? Tak aby uzyskać efekt ładnie lejacego się tiulu bez efektu pogrubienia w okolicy bioder. Czy dobrze oceniam że jeśli chodzi o wykrój to góra sukni posiada po 6 części 2x przód 2x boki i 2x tył czy jeśli chodzi o stworzenie takiego wykroju lepiej jest przerobić jakiś gotowy czy tworzyć od podstaw własny wykrój? Może Pani posiada/widziała jakiś wykrój którym możnaby się wzorować? Jeśli chodzi o materiał: na podszewkę dać atłas/satynę oraz górę i dół wykonać z miękkiego tiulu czy pokusić sie o tiul szyfonowy jeśli chodzi górę (będzie dość dużo ozdób)? W przypadku łączenia części górnych posługiwać się szwem francuskim? Jak połączyć dół, który posiada podszewkę, z górą tak aby nie było części drażniących od strony ciała? Wiem mnóstwo tego.. 🙈Liczę na pomoc doświadczonych już koleżanek i kolegów 💚💛💚
Avatar użytkownika
Świeżynek
Wspaniałą jest !!!


---------------
Moożesz zobaczyć tutaj Płyty faliste PCV, które nadają się do wielu rzeczy. Przekonaj się.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Andzejoxmixx, jakieś głupie żarty sobie robisz?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nawet jeśli już sprawa przebrzmiała - choć niekoniecznie-czasu mnóstwo na śluby- to NIE SZYJCIE z kwadratów, prostokątów tylko na miarę górę... i rozszerzenie ku dołowi to TEN efekt jest...,ale koła czy też półkola. Ja zrobiłam ten koszmarny błąd,licząc na gumki - zbyt lekkie - z cudną haftowaną bielutką organzą - i załamka natychmiastowa, mianowicie, zanim zdążyłam cholerstwo założyć-dół mi schudł do starych wymiarów,biust przytył.Mogę wszysto od nowa, ale półprzezroczysty, zasłonięty górny rejon to w gruncie rzeczy sexy sztuczne ozdoby, tyłu wcale nie ma, to ja mam rzecz jasna swój model - halka od dołu "bogatsza" i na to narzutka - ale górę muszę zwęzić, gumy wyrzucić, Inaczej - bez cięcia góry nie uda się osiągnąć szerokości paska, za dużo zakładania,no i ciągle dół-zbyt cherlawy, nie pozwala się poruszać. TYLKO z koła, pół może być zbyt mało.
Halka tu jest z satyny, jak się wydaje. wszyty tiul na miarę Obwodu Bioder, trochę układany, drapowany, dość 'bogato' wychodzi - to ja widzę jedną warstwę...

--- Ostatnio edytowane 2020-12-24 13:27:39 przez Koma ---
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.