Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Czy ktoś z was ma doswiadczenia z tym materiałem? Co mozna z niego uszyć?
Planuję sobie uszycie spodnicy z koła. Moje marchiano jest dosyć lejące. Czy wszycie taśmy krynolinowej dookola brzegu sprawiloby żeby spodnica była stercząca ?

Co byscie zaproponowali uszyc?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Zrezygnowałam z pomysłu na szycie spodnicy z koła. Taki projekt pochłania zbyt wiele materiału, a ja jestem całkowitym amatorem I nie chcę na raz zaryzykowac takiej ilości tkaniny. Zamiast tego wezmę się za uszycie czegos prostszego,co bedzie kosztowało mniej. Czyli 2czesciowa bluzka , 2czesciowa czyli przód + tył. Z jak najłatwiejszym dekoltem. Marzę o kolnierzu.. ale się boję że spartaczę.

Materiał juz mam. Jakiej igły powinnam użyć do marchiano?
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Nie miałem nigdy w rękach tego materiału, ale z mocno powiększonych zdjęć wnioskuję, że to rodzaj delikatnej dzianiny. Dlatego nasuwa się użycie igły do dzianin.
Najlepiej będzie, jeśli wypowie się ktoś zapoznany już z tą tkaniną, choćby wstępnie. :)
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję Zibiasz. Jak narazie , nie mogę się połapać w oznaczeniach , numerach itd. a te wsyzstkie rodzaje I igieł to jak chiński dla mnie. Bluzka jest już uszyta.Tak mi się wydawało, że trzeba uważać. Użyłam igły chyba uniweraslnej,ale cienkiej, o grubości 70.Dobrze się szyło, nie ma dziurek po igle. Bluzka jednak wyszla mi za duża chyba XXXXXXXL. Przesadzilam z powiększeniem wykroju. Może sie kiedyś przyda dla jakiejś ciężarnej:uoeee: muszę się wprawić w robieniu lepiej dekoltu bo wyszedł mi pogryzmolony. Co mogę powiedzieć jak narazie to że material fajny.Jedna wada jaką zauważyłam to że bardzo trudno go zaprasować, np wlasnie brzegów pod szycie dekoltu.

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.