Wersja do druku

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Rozważam zakup ręcznej maszyny do szycia. Nie mam warunków żeby trzymać zwykłą maszynę cały czas na wierzchu a nie chce mi się jej wyciągać na drobne reperacje. Na Youtube jest sporo filmów na temat ręcznych maszyn ale to w większości reklamy gdzie zawsze wszystko musi się udać. Czy ktoś z was spotkał się z ręczną maszyną do szycia i czy jest sens się nad nią zastanawiać?
Avatar użytkownika
Administrator
Nieee to już lepiej kupić mini maszynę do szycia ale nie marketówkę tylko coś od Janome, Elny,Brothera czy Texi. To nieco mniejsze i lżejsze maszyny. Tym chińskim wynalazkiem zamęczy się. To w ogóle nie powinno nazywać się ręczną maszyną do szycia.

--- Ostatnio edytowane 2019-11-28 22:58:26 przez Susanna ---
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Poczekam jeszcze na inne opinie ale tego się właśnie obawiałem. Chciałem mieć mały gadżet do szybkiej obsługi ale skoro to nie działa to raczej zrobię sobie większy blat żeby zmieścić standardowe maszyny.
Avatar użytkownika
Administrator
Poczekam jeszcze na inne opinie ale tego się właśnie obawiałem. Chciałem mieć mały gadżet do szybkiej obsługi ale skoro to nie działa to raczej zrobię sobie większy blat żeby zmieścić standardowe maszyny.
Oj chyba więcej opinii nie będzie - my po prostu na takich maszynach nie szyjemy, strasznie byśmy się umęczyli. Serio lepiej wydać trochę grosza i kupić coś większego i przyjemniejszego w obsłudze :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Chyba rzeczywiście nie było sensu poruszać tego tematu. To w końcu forum dla ludzi którzy chcą się rozwijać krawiecko a nie cudować.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ręczna maszyna ma sens, gdy trzeba podwinąć lub załatać coś. Nie nadaje się do szycia ubrań.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ręczna maszyna ma sens, gdy trzeba podwinąć lub załatać coś. Nie nadaje się do szycia ubrań.

Moja siostra ma jedną. Ale używa go tylko wtedy, gdy musisz zaszyć dziurę.


--- Ostatnio edytowane 2019-12-23 14:52:42 przez AmadaKucharski ---

--- Ostatnio edytowane 2019-12-23 14:52:56 przez AmadaKucharski ---
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Ręczna maszyna ma sens, gdy trzeba podwinąć lub załatać coś. Nie nadaje się do szycia ubrań.

Do szycia to mam zwykłą maszynę i 5-nitkowego owerloka a o ręcznej maszynie myślałem do szybkich napraw na przykład w podróży.

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.