Wersja do druku

2 strony: < 1 2

Avatar użytkownika
Administrator
Lamówka kupna tak? Jeśli tak to pewnie ponaciągałaś firankę (albo lamówkę) podczas szycia. Weź pod uwagę, że lamówki są cięte ze skosu aby można było ładnie obszywać np. dekolty (półokrągłe). Lamówka się podda każdej krzywiźnie.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję za dobrą radę następnym razem spróbuję nie naciągać a lamówkę kupiłam ale musiałam sama zaprasować.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Uhm, naciągnięte jak nic.Uważaj też, bo za mocno nacisk czasami wywiera na cienki ateriał nie tylko krawcowa ;D ciągnąc od "drugiej strony" (sama to robiłam więc wiem najlepiej)ale i maszyna.
Te z "górnej półki" mają regulowany nacisk za pomocą guzika od góry, obejrzyj w instrukcji jeśli nie wiesz gdzie to jest,to taka jakby śrubka, za pomocą której regulujesz nacisk.




--- Ostatnio edytowane 2020-02-13 15:52:41 przez Koma ---
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Spróbowałam nie naciągać to lamówka mi uciekała i przyszywałam krzywo ah początki ale się nie poddaje może wina lamowki bo kpuilam nie zaprasowana ale jak nie naciągnę to wychodzi katastrofa a co do nacisku kiedy daje duży nacisk stpki zrywa mi nitkę więc daje średni wtedy idzie jak burza ale robią się fale...
Avatar użytkownika
Administrator
A spróbuj ją oszpilkować przed szyciem. Bardzo dużo osób obszywa firany lamówką atłasową ale one są raczej zawsze już zaprasowane. Jak nie miałaś jej zaprasowanej to pewnie naciągałaś (chcąc nie chcąc) i się pofalowało. Spróbuj (chociaż na kawałku firany) przyszyć lamówkę gotową, zaprasowaną - powinno być lepiej.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
I tak zrobię to jest atłasowa była nie zaprasowana dziękuję ślicznie i pozdrawiam😊😊😊

2 strony: < 1 2

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.