Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Mam używanego przemysłowego BROTHERA DB2-B791-013 z transportem igłowym. Do tego silnik 3 fazowy sprzęgłowy, 370 W, przerobiony na 1 fazowy. Zastanawiam się nad zmianą silnika na energooszczędny. Konkretnie myślę o silniku JACK JK-513A 550 W z pozycjonerem.

Po co mi maszyna? Nie jestem krawcem, ale lubię usiąść do maszyny i coś sobie uszyć. Uszyłem 3 pary spodni z wojskowego ripstopu. Chciałbym też uszyć kurtkę i spodnie jeansowe z tkaniny powyżej 300g/m.

No i tutaj moje pytanie. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tej kwestii? Czy ktoś wymieniał silnik? A może silnik sprzęgłowy jest lepszy i nie ma co wymieniać? Jak się sprawdzają silniki JACK w użytkowaniu przemysłowym i domowym (w szyciu kilku sztuk odzieży rocznie)? Może silnik sprzęgłowy jest bardziej niezawodny?

Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Kiedyś taki wymieniłem w owerloku. Tylko bez pozycjonera. Jest o miebo lepszy niż silnik sprzęgłowy. Zużywa mniej prądu, bardzo cichy, mocy ma wystarczająco. Wydaje mi się że opcję pozycjonowania igły już posiada w ustawieniach ale noe jestem pewien.Polecam.
Avatar użytkownika
Świeżynek
A jak sama marka? Czy JACK to dobry silnik? Są jeszcze inne na rynku.
Avatar użytkownika
Świeżynek
A jak sama marka? Czy JACK to dobry silnik? Są jeszcze inne na rynku.

--- Ostatnio edytowane 2020-05-01 19:05:12 przez karol_design ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tak marka Jack. W zakładzie którym pracuję jest maszyna ramieniówka ktora szyje trzema igłami na raz o grubości np.110 . W tej maszynie jest taki silni i daje radę obracać maszynę. Ja swoj silnik kupiłem w Rzeszowie Zieliński Maszyny do Szycia
ul. Stanisława Augusta 50

35-210 Rzeszów

tel(1):694 850 421

tel(2):17 779 93 67

tel(3):602 759 886

--- Ostatnio edytowane 2020-05-01 20:44:40 przez myszek67 ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tak marka Jack. W zakładzie którym pracuję jest maszyna ramieniówka ktora szyje yrzema igłami na raz o grubości np.110 . W tej maszynie jest taki silni i daje radę obracać maszynę. Ja swoj silnik kupiłem w Rzeszowie Zieliński Maszyny do Szycia
ul. Stanisława Augusta 50

35-210 Rzeszów

tel(1):694 850 421

tel(2):17 779 93 67

tel(3):602 759 886
Avatar użytkownika
Świeżynek
Tak marka Jack. W zakładzie którym pracuję jest maszyna ramieniówka ktora szyje yrzema igłami na raz o grubości np.110
Jaką moc ma silnik?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Właściwe to nigdy nie sprawdzałem. Maszyna była kupiona u dilera o którym pisałem.
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
przemysłowego BROTHERA DB2-B791-013 z transportem igłowym. Do tego silnik 3 fazowy sprzęgłowy, 370 W, przerobiony na 1 fazowy. Zastanawiam się nad zmianą silnika na energooszczędny. Konkretnie myślę o silniku JACK JK-513A 550 W z pozycjonerem.

Silniki sprzęgłowe i silniki energooszczędne znacznie różnią się charakterystyką pracy. Dlatego zmieniając silnik z sprzęgłowego na energooszczędny należy dobierać znacznie większą moc silnika energooszczędnego. Silnik energooszczędny musi mieć większą moc o minimum 1/3 w przypadku silnika sprzęgłowego starej generacji (od dawna niedostępny w sprzedaży), lub o 1/2 w przypadku silnika sprzęgłowego nowej generacji (dostępnego w sprzedaży). Większa moc silnika energooszczędnego od w/w wskazówek jest zaletą. Podane wyżej dane dotyczące różnic w silnikach sprzęgłowych starej i nowej generacji wynikają z różnic pomiędzy mocą teoretyczną a faktyczną zdecydowanie niekorzystną dla nowych silników.
W przypadku opisywanym w niniejszym temacie silnik sprzęgłowy 3 fazowy o mocy 370 W został przerobiony na 1 fazę, a to oznacza, że stracił moc sporo poniżej 300 W i dawał radę - w takim przypadku silnik energooszczędny o mocy 550 W da radę.
Co do marki silnika energooszczędnego, to nie ma znaczenia w przypadku silników z dolnej półki cenowej, są robione w tej samej chińskiej fabryce, a nazwę dostają w/g potrzeb zamawiającego.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzięki wielkie za odpowiedź. Właśnie nurtowało mnie stwierdzenie, że silnik energooszczędny 550 W dorównuje silnikowi sprzęgłowemu 370 W, przecież powinien być od niego lepszy. A tu okazuje się, że jest inna charakterystyka pracy.

Czy jest jakaś różnica w silnikach dla szycia lekkiego i ciężkiego?

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.