Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzień dobry i cześć wszystkim :hejka:
Na imię mam Mateusz, w szyciu jestem początkujący- uszyłem kilka masek dla rodziny i znajomych według różnych krojów, a jako, że bardzo mi dobrze przy maszynie i tkaninie, to potraktowałem to jako początek przygody :luzik:
Uczę się, dlatego miło, że wreszcie trafiłem na takie miejsce, bo do tej pory szukałem różnych informacji w chaotycznym świecie internetu :szok:
Tutaj- jak widzę, można odnaleźć bardzo wiele i jest sporo osób, które w temacie są zdecydowanie bardziej zaznajomione.

Maszyna, na której szyję, to Brother FS20, poprzednio Łucznik 880.
Pozdrawiam wszystkich szyjących :D

Do spisania :papa2:
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witaj Mateuszu, miło że zdecydowałeś się przyłączyć do naszego Forum. Pięknie to napisałeś - "bardzo mi dobrze przy maszynie i tkaninie". Wierzę że większość Forumowiczów też tak czuje.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam.

Mnie również czas przy tkaninie, nie tylko przemija ale również uspokaja.

Tomasz
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Cześć Mateusz!
Napisz proszę, o swojej szyciowej przygodzie, od kiedy szyjesz, jakie masz spostrzeżenia i opinie o swojej maszynie itp.
Miło, że jesteś z nami:)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Jestem dopiero na początku przygody z szyciem, kilka tygodni temu pożyczyłem starego Łucznika od przyjaciółki, bo pandemia, więc wiadomo-wypada zrobić sobie maseczkę i bliskim też takie lepsze, jakie gdzieś widziałem.
Ostatecznie kilka uszyłem z pomocą Domowej Krawcowej z YouTube, trochę zmodyfikowałem krój, pobawiłem się tym, ale niestety padła maszyna. Jest w naprawie,
ale... Postanowiłem kupić swoją własną. Wybrałem Brothera, właściwie maszyna stała się prezentem od Mamy z zagranicy.

Jestem na etapie szycia swojego pierwszego t-shirta, oczywiście dla kogoś, bo jak wiadomo powszechnie "Szewc bez butów chodzi"- tak też było z maskami.. przede mną skracanie zasłon, zszycie firan, przeróbki ciuchów, a że czuję, że to jest coś co chcę robić, to podchodzę do tego z pasją.

Co do maszyny, bo ę nią pytałaś:
jest bardzo cicha, a to było dla mnie istotne; podpowiada jaką stopkę powinienem użyć do konkretnego ściegu; ściegów ma 20, a w tym overlockowe, elastyczne i inne ., z którym radzi sobie nieźle, bo miałem okazję się przekonać. Jest maszyną elektroniczną/ komputerową, wszystko z wyjątkiem naprężenia nici ustawia się na wyświetlaczu, czyli długość i szerokość ściegu, a także jego rodzaj.
Maszyna pozwala szyć bardzo precyzyjnie, jest prosta w obsłudze, a to dla mnie najważniejsze.

Zobaczymy, jak to będzie dalej, ale nie poddaję się, nawet kiedy coś psuję, w końcu każdy kiedyś się uczy 😃
Dziękuję za miłe przyjęcie 😉
Avatar użytkownika
Świeżynek
witam forumowiczów.
Szycie rozpocząłem w ramach nowego hobby w obecnych czasach
Avatar użytkownika
Świeżynek
dzien dobry
Wiadomość skomentowana przez Susanna :
Dzień dobry!
Mam nadzieję, że nie będziesz spamować tylko wypowiadać się w temacie krawiectwa.

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.