Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam wszystkich!

Od kilku dni jestem posiadaczką maszyny Singer Tradition 2259.
Wróciłam do szycia po kilku latach przerwy, wcześniej miałam inną maszynę. Przechodząc do sedna...Chciałam przetestować szew overlockowy, ustawiłam pokrętło na S1, naprężenie nici mam na 4, ale mimo to szyje dziwnie. Proszę o pomoc co jest źle, co podregulować. Jaka może być przyczyna? Bo chyba nie tak to powinno wyglądać 🤔
Załączam zdjęcia

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Ustawienia maszyny Ustawienia maszyny Szew
Avatar użytkownika
Świeżynek
Wygląda na złe ustawienie naciągu nici. Ja zaczął bym od zwiększeniu górnego.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witaj kinja, na moje oko to też wygląda na złe naprężenie nici, ta czarna nitka za bardzo "przechodzi" na drugą stronę materiału. No i ścieg jest taki "wydłużony" - czy jest możliwość by ustawić ten ścieg na gęstszy? A poza tym - co to za materiał? Widać że tkany tak bardzo luźno, kojarzy mi się z workami (z czegoś sztucznego) w które czasem są pakowane ziemniaki. Próbowałaś szyć na innym materiale?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Nie mam możliwości zmiany naprężenia nici przy tym ściegu. Materiał zmieniałam, próbowałam na bawełnie, zmieniałam również igły i nici ale ciagle to samo.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Czytałaś instrukcję obsługi?
Inne ściegi są prawidłowe?
Należy postępować zgodnie z instrukcją, zacząć od prostych szwów, potem zygzak i kolejne. Nie znam tej maszyny, ale wiem, że zawsze warto postępować zgodnie z instrukcją. To podstawa.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Pierwsze co to przeczytałam instrukcje. Z prostym ściegiem nie ma problemu, inne ściegi też wychodzą nie takie jak być powinny, coś jest nie tak. Muszę oddać do naprawy, bo dostałam ją jako używaną więc pewnie coś jest rozregulowane.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Czytałaś instrukcję obsługi?
Problem jest tylko w ściegu overlockowym, czy ogólnie? Inne ściegi są prawidłowe?
Należy postępować zgodnie z instrukcją, zacząć od ściegu prostego, zygzaka i dopiero potem następne. Nie znam tej maszyny, na oko widać, że coś nie tak z naprężeniem nici. Mam nadzieję, że nie kombinowałaś z bębenkiem...

Przepraszam, nie wiedziałam, że zostało opublikowane, internet mi troszkę ucieka.

--- Ostatnio edytowane 2020-05-25 10:16:23 przez violina64 ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Nie ruszałam nic na dole. Jedynie próbowałam zmienić naprężenie na górze, zmieniłam igły, materiał i nici ale nic nie pomaga.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
I to jest prawidłowa decyzja. Trudno początkującemu maszyniście polubić szycie, skoro zaczyna na rozregulowanym sprzęcie. Myślałam, że maszyna jest nowa...
Życzę powodzenia i przyjemności z następnych działań!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję bardzo :)

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.