Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam Nie umiem poradzic sobie z workiem na plecach, który zawsze powstaje z gotowych szablonów- z tylu mam krótszą talię i worek tworzy się nawet, kiedy są zaszewki ponad nimi (aczkolwiek obecnie szyje luźny top bez zaszewek i szwa pionowego z tyłu - do powstałego wora można spokojnie zmieścić z 5kg ziemniaków ;D). Jak to ogarnąć na etapie konstrukcji zanim w ogóle uszyje dany model? Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Administrator
W którym miejscu tworzy się "worek"? W okolicy łopatek czy niżej? Jeśli niżej to być może masz ten sm problem co ja i musisz nieco skrócić tył wykroju w okolicy talii.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Między lopatkami a talią i wiem, że muszę skrócić tyl wykroju, ale nie wiem jak :bezradny:

--- Ostatnio edytowane 2020-06-09 11:03:21 przez annabel12 ---
Avatar użytkownika
Administrator
Robię sposobem Burdy -> KLIK a jeśli tył składa się z 2 części to skracam tylko (zwykle wiele nie trzeba) górną część wykroju na linii łaczenia góry z dołem.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Robię sposobem Burdy -> KLIK a jeśli tył składa się z 2 części to skracam tylko (zwykle wiele nie trzeba) górną część wykroju na linii łaczenia góry z dołem.
Znam ten sposob, ale nie chce skracac przodu, więc zabraknie mi te x cm na boku.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ok, teraz szyje sukienkę, worek jest na wysokości łopatek, powyżej zaszewek, jak to skorygować?

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Administrator
Ja bym przedłużyła zaszewki do góry. Być może same zaszewki są za ciasne, tak mi się wydaje ale może zdjęcie przekłamuje. Jeśli zaszewki są za "ciasne" to mogą nie pozwalać sukience swobodnie się układać, jest blokada i worek na wysokości łopatek. Jeśli w talii czujesz, że wszystko jest OK to przedłóż zaszewki do góry - zbierzesz nadmiar materiału.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Ja bym przedłużyła zaszewki do góry. Być może same zaszewki są za ciasne, tak mi się wydaje ale może zdjęcie przekłamuje. Jeśli zaszewki są za "ciasne" to mogą nie pozwalać sukience swobodnie się układać, jest blokada i worek na wysokości łopatek. Jeśli w talii czujesz, że wszystko jest OK to przedłóż zaszewki do góry - zbierzesz nadmiar materiału.
Dziękuję.
póki co zebrałam nadmiar środkiem wg instrukcji z neta i po spięciu wydaje się ok. Właśnie poprawiłam szablon i zaraz będę szyć nowy tyl, zobaczymy, co będzie.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witaj annabel12, ja proponuję spruć wszystkie pionowe zaszewki (te z przodu też). Załóż sukienkę na siebie (lewa strona na wierzchu) i niech ktoś (siostra, koleżanka,mąż) dopasuje sukienkę do Twojej figury spinając szpilkami zaszewki z tyłu i z przodu i w razie potrzeby szwy boczne. Być może burdowy wykrój przeznaczony jest na osobę wyższą niż Ty - to wtedy talia z wykroju, czyli ta najwęższa część, na Twojej figurze znajdzie się między talią a biodrami. Zanim wytniesz nowy tył sukienki (bo chyba tak chcesz zrobić?) zmierz długość (wysokość) Twoich pleców i porównaj z długością na wykroju. Nie wiem czy zrozumiale to napisałam - wolałabym wyjaśnić "naocznie":):). Powodzenia.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witaj annabel12, ja proponuję spruć wszystkie pionowe zaszewki (te z przodu też). Załóż sukienkę na siebie (lewa strona na wierzchu) i niech ktoś (siostra, koleżanka,mąż) dopasuje sukienkę do Twojej figury spinając szpilkami zaszewki z tyłu i z przodu i w razie potrzeby szwy boczne. Być może burdowy wykrój przeznaczony jest na osobę wyższą niż Ty - to wtedy talia z wykroju, czyli ta najwęższa część, na Twojej figurze znajdzie się między talią a biodrami. Zanim wytniesz nowy tył sukienki (bo chyba tak chcesz zrobić?) zmierz długość (wysokość) Twoich pleców i porównaj z długością na wykroju. Nie wiem czy zrozumiale to napisałam - wolałabym wyjaśnić "naocznie":):). Powodzenia.
Dziękuję. To nie jest wykroj, robię siatkę konstrukcyjna od zera wg moich wymiarów. Mam wadę postawy i ten worek wynika z lordozy. Zrobiłam korektę na lordozę, ale nadal jest za dużo. Znaczy ten nowy tyl jest o niebo lepszy, ale ciągle trochę za luźny, dziś zmierzę szerokość plecow na wysokości pach i upewnie się, że nie jest za szeroko, bo ja bym jeszcze zwezyla. Z zaszewkami kombinowalam juz.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.