Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzień dobry,
Mam jakis problem z bębenkiem. Podskakuje i o coś obija tylko nie potrafię tego zlokalizować. Jak wyjęlam wszystko i lekko dociskam palcem chodzi wszystko cicho i jak trzeba. Szyć mozna ale stuka strasznie a jak przyspieszę to plącze sie nic na dole.
Czy moze mi ktoś coś doradzić?
Pozdrawiam,
Bozena
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dzień dobry,
Czy maszyna była czyszczona? Jeśli nie, proszę wyczyścić bębenek i miejsce jego osadzenia. Bębenek wyjąć, wyczyścić w środku, na zewnątrz, wszystkie rowki, zakamarki. Bo może z powodu nagromadzonego brudu, zbitych pyłków podskakuje i hałasuje.
Może kroplę (nie więcej) oleju maszynowego wpuścić też trzeba. W instrukcji powinna być na ten temat informacja, gdzie, co, jak czyścić i oliwić.

I proszę napisać, co słychać dalej.


--- Ostatnio edytowane 2020-06-28 22:31:03 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Może problem jest taki, jak na tym filmie. "Problem z odbiciem" - proszę zobaczyć, porównać, być może to to. Z odginaniem blaszki trzeba uważać, jeśli trzeba ją będzie odgiąć, tak, jak autor tego filmu to robi, bo wiadomo nie od dziś, że można przegiąć i się ukruszy. Ostrożność nie zawadzi : )
https://youtu.be/DlOdFLkpgE4?t=726
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzień dobry,
Wyczyściłam i dałam kropelkę oliwy i nic. Dalej stukała. Pomógł ten filmik!!! To dokładnie to. Zrobiłam, tak jak mówił ten pan i przestało.
Bardzo serdecznie dziękuję.
Przepraszam, ze dopiero się odzywam, ale dopiero dzisiaj miałam czas się tym na spokojnie zająć.
Bozena
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Bożenko, ogromnie się cieszę, że możesz szyć. I nie szkodzi, że nie od razu napisałaś, jest okay : D a jest w porządku, bo tak zwyczajnie po ludzku dobrze wiedzieć, że pomoc okazała się tym razem trafiona. Obie jesteśmy ukontentowane.

Trzymaj się zdrowo!

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.