Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witajcie. Jestem swieżynką w szyciu na maszynach przemysłowych. Odpaliłam overlocka który przyszedł kurierem kilka dni temu i maszyna robi ładny łańcuszek ale jak podłoże tkaninę 00nóż jakby dopychał ją do stopki i nici zaczynają plątać się na tylnej części stopki.. Tkanina jest blokowana i robi się wielki guz który ciężko wyciąć...
Pomimo regulacji docisku dopóki jest ciągle tak samo...
Ktoś tak Miał?

--- Ostatnio edytowane 2020-08-13 22:28:57 przez Szyjemykolorem ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Owerlockz dolnym i górnym transportem.
Miałem to samo, trzeba poskładać materiał w taki sposób żeby początek materiału znalazł sie pod stopką na całej jej długości. Stopka jest podielona na dwie ruchome płozy.Gdzy podłożymy material przednią płozę maszyna pocigąnie materiał do do tego momentu poczatek materiału powinien być pociągnięty prez ząbki pod tylną płozę stopki.Niestety tylna płoza zle współpracuje z przednią płozę stopki i nie pozwala poczatku szytego materiału wysunąć pod siebie jednocześnie blokując dalszy transport materiału. Piprostu wg .mnie zła konstrukcja stopki. Z czasem jak może płozy sie dotrą i może będzie lepiej.

Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję za pomoc. Rzeczywiście. Jak wsunęłam tkaninę głębiej pod stopkę wszystko poszło lepiej. Zamieszczam zdjęcie.. Ale jeśli chce uciąć krajkę tkniny to wtedy muszę zacząć szycie na wysokości noża i efekt zmów jest taki sam... Czy nóż też można jakoś wyregulować?

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
To nie jest wina noża tylko stopki. Z czasem płozy dotrą ze sobą i będzie trochę lepiej.


https://youtu.be/Y7mhk2mS2y4

Można spróbować zamontować taką stopkę jak na filmie.

--- Ostatnio edytowane 2020-08-16 13:29:43 przez myszek67 ---

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.