Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam, posiadam od niedawna overlock Łucznik 820d 4-nitkowy. Do tej pory wszystko było ok, aż nagle - sami spójrzcie na zdjęcie co się dzieje od drugiej strony, strona wierzchnia jest ładna, natomiast pod spodem nici chwytacza niezależnie od ustawień naprężenia są szerokie, odstają, pętelkują się, jednym słowem dramat :( Wydaje mi się choć specem nie jestem, że to jakiś problem techniczny a nie problem związany z regulacją nprężeń. Czy ktoś wie co to może być i czy da się to samemu naprawić w jakiś sposób? bardzo proszę o pomoc jestem zdesperowana :(

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dobry wieczór Sailor1991,
Napisz proszę, jaki to ścieg. Jakiego rodzaju nici używasz. I kiedy wymieniałaś igły. Bo mam wrażenie, że dzianina jest zniszczona, nitki przecięte w dzianinie. Takie trzy pytania.
edit:(przy szyciu starej dzianiny też powstają dziurki, chociaż igły są bez skazy) i tak może być tym razem




--- Ostatnio edytowane 2020-09-11 13:34:05 przez Fides ---

--- Ostatnio edytowane 2020-09-11 13:34:43 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
I zdjęcia - w tytule jest o nich mowa ; ) gdzie jest drugie?
Najlepiej dodawać do obejrzenia obie strony wierzch - spód.
Luksusowa wersja zdjęć, to ścieg wykonany różnymi kolorami nitek. Ale czasem wystarczy napisać, gdzie spód, gdzie wierzch.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Czy 820 to w tym przypadku 620, prawda?
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Czy 820 to w tym przypadku 620, prawda?
To był bardzo krótki czas ale w serii 820 też istniała wersja czteronitkowa. Z moim 820d5 miałem między innymi taki sam problem i okazało się, że trzeba dokładniej wcisnąć nitkę między talerzyki napinacza a ja tylko położyłem po wierzchu. Dziwne tylko, że na zdjęciu niektóre pętle są zbyt ciasne inne zbyt luźne a nawet znalazł się odcinek idealny. Kiedy ja miałem ten problem wszystkie pętle były zbyt luźne.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziekuję bardzo za odpowiedzi. Generalnie poi tym jak ktoś nakazał żebym nawlekła różne kolory nitek, tak zrobilam i zaczelo działać :) Jak i czemu tego nie wiem - ogólnie działa na wszystkich materiałach i dzianinach ale z welurem (na zdjeciu był wlasnie welur) nie jestem w stanie sobie poradzić i robię już obrobke weluru na maszynie zygzakiem, poddałam się w tym przypadku z dzialaniem overlockiem . Jak bym nie ustawila jest źle.
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Najlepiej wyślij to zdjęcie do serwisu głównego w Radomiu.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A "działa " b.powolny ścieg maszyną zwykłą? Bo może jak mówicie to wina materiału?
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.