Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Pomocy! Chciałam coś uszyć po 20 latach niekorzystania z mojej maszyny. Na szpulce bębenka nawinięta była jakaś nitka, chyba niedobra, bo urwała się, zablokowała bębenek i ani w jedną, ani w drugą. Próbowałam wyjąć ją pensetą, ale rwie się. Co robić?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witaj msf, mam nadzieję że po takim długim czasie nie używania maszyny zrobiłaś jej chociaż jakieś małe zabiegi kosmetyczno-konserwacyjne:). Jeśli chodzi o zablokowanie - to proponuję "zdemontować" chwytacz i zobaczyć czy nitka nie zaplątała się w mechanizm. Podejrzewam że się zaplątała. Wyjmij nitkę, pędzelkiem pozamiataj wnętrze, złóż chwytacz z powrotem i powinno być dobrze. Możesz też odkręcić płytkę ściegową i wyczyścić okolice transportera. Jeśli to nie zadziała to poczekaj na odzew fachowców, są tacy na naszym forum i na pewno Ci doradzą. Powodzenia:)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Bardzo dziękuję. Zanim nitka się urwała, zdążyłam przeszyć około 40m, bez czyszczenia i jakichkolwiek zabiegów, przyznaję bez bicia. Wszystko było OK. Moja wiedza o maszynie jest taka, że nie wiem dokładnie co to jest chwytacz, choć podejrzewam, że to jakaś część na dole (chwytająca nitkę) no i nie wiem jak go zdemontować, a potem złożyć. Może jakiś film jest gdzieś w necie? Nie udało mi się znaleźć. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Jest stara mądrość inżynierska - jeżeli wszystkie sposoby zawodzą, należy przeczytać instrukcję obsługi i zastosować się do jej wskazówek. Na forum w dziale z instrukcjami jest instrukcja do łucznika 451.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Avatar użytkownika
Świeżynek
Super! Link bardzo przydatny. Bardzo dziękuję, już wiem co to chwytacz i do czego służą te małe poręcze po bokach. Instrukcji nie mam (albo mamt, tylko nie wiem gdzie), bardzo dziękuje więc za info o bazie instrukcji.

--- Ostatnio edytowane 2020-10-20 00:41:56 przez msf ---
Avatar użytkownika
Administrator
msf a skąd jesteś? Może wartało by oddać maszynę (po takim czasie nieużywania) do fachowca? Bo wiesz OK maszyna szyje dobrze i wydaje się, że wszystko jest OK a oddasz maszyną do czyszczenia i oliwienia i szok - maszyna chodzi ciszej i szyje jeszcze lepiej :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Bardzo wszystkim dziękuję za rady. Dowiedziałam się co to jest chwytacz, przeczytałam instrukcje, obejrzałam obrazki. Wyjęłam chwytacz, znalazłam feralną nitkę i ją wyjęłam. Niestety maszyna nie ruszyła, zawiozłam więc ją wczoraj do naprawy, a przy okazji jeszcze starszą, przedwojenną maszynę na korbę, na której nikt nie szył od ok. 60 lat. Pozdrawiam serdecznie wszystkich tu obecnych

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.