Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Ile najwięcej różnych usług i jakich wykonujecie? :D
Avatar użytkownika
Administrator
Poprawki krawieckie u mnie idą bardzo dobrze. Non stop coś naprawiam jeśli chodzi o odzież.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Najwięcej jest usług typu "Dla ciebie to chwilka". Zdecydowanie rządzą :)

Całkiem sporo jest też typu "Malutka przeróbeczka" , "Co to dla Ciebie" , "No przecież potrafisz , prawda ?".
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mnie by się przydała"złota rączka" bo osobno do elektryka i hydraulika nie mam cierpliwości ani kasy, a nie chodzą różne takie. Obok tapicerki ktorą zniszczyłyśmy na spółę z kicią i którą naprawię najszybciej,mimo że już leży ze 2lataw opłakanym stadium.
;D
Na razie próbowałam tylko poszerzyć spodnie no i 20% mniej zapłaciłam za dziwnie wyglądającą maseczkę robionąna okrągło z bawełny elastycznej i 3 razy owiniętą. Można z niej korzystaćteż i przy golfie ;D
sylwka życzę ... no,miłego, może 2.01 będzie można wyjść?
w ogóle to wygląda jak podziękowanie kwaczek za demonstrancję...
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Administrator
Najwięcej jest usług typu "Dla ciebie to chwilka". Zdecydowanie rządzą :)

Całkiem sporo jest też typu "Malutka przeróbeczka" , "Co to dla Ciebie" , "No przecież potrafisz , prawda ?".
Jak klientka dzwoni i mówi, że to taka "drobna poprawka" albo "szybka sprawa" albo "proste zwężenie spódnicy" to wiem, że będzie grubo, ciężko i pod górkę i tak ZAWSZE jest. Ludzie nie mają kompletnie wyobraźni i wydaje im się, że wystarczy "przeszyć". Czasem mnie to wkurza bo żeby to "przeszyć" to muszę rozpruć połowę ciucha.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jeszcze bym dołożyła - "jak to nie da się tego zrobić? Na pewno się da". Taką miałam "przygodę" z koleżanką. Zapytała czy mogę jej poszerzyć bluzeczkę. Odpowiedziałam że oczywiście mogę, ale najpierw chcę bluzeczkę pooglądać. No i umówiłyśmy się, przyszła z bluzeczką. Wymyśliła, że bluzeczką można skrócić i tym obciętym paskiem poszerzyć ją po bokach, rękaw rozpruć i też poszerzyć. Tłumaczę dziewczynie że to zły pomysł, po pierwsze za mało (za wąsko) będzie tego paska, po drugie z zasady nie szyje się tak że materiał jest raz wzdłuż raz w poprzek - zwłaszcza że bluzeczka jest uszyta z wiskozy z elastanem. Po moich tłumaczeniach usłyszałam - "wymyślasz to wszystko bo nie chcesz mi tej bluzki zrobić". No to żeby jej udowodnić że mam rację i szczerą chęć pomocy - powiedziałam że zrobię to, ale w jej obecności, według jej pomysłu. I tak się stało. Bluzeczka po tej akcji nadal była za wąska i na dodatek za krótka. I co Wy na to?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
"Jeden obraz wart więcej niż tysiąc słów" czy jakoś tak to leciało. :)

________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
Jeszcze bym dołożyła - "jak to nie da się tego zrobić? Na pewno się da". Taką miałam "przygodę" z koleżanką. Zapytała czy mogę jej poszerzyć bluzeczkę. Odpowiedziałam że oczywiście mogę, ale najpierw chcę bluzeczkę pooglądać. No i umówiłyśmy się, przyszła z bluzeczką. Wymyśliła, że bluzeczką można skrócić i tym obciętym paskiem poszerzyć ją po bokach, rękaw rozpruć i też poszerzyć. Tłumaczę dziewczynie że to zły pomysł, po pierwsze za mało (za wąsko) będzie tego paska, po drugie z zasady nie szyje się tak że materiał jest raz wzdłuż raz w poprzek - zwłaszcza że bluzeczka jest uszyta z wiskozy z elastanem. Po moich tłumaczeniach usłyszałam - "wymyślasz to wszystko bo nie chcesz mi tej bluzki zrobić". No to żeby jej udowodnić że mam rację i szczerą chęć pomocy - powiedziałam że zrobię to, ale w jej obecności, według jej pomysłu. I tak się stało. Bluzeczka po tej akcji nadal była za wąska i na dodatek za krótka. I co Wy na to?
Haha ja mam taką klientkę - notorycznie odkupuje od rodziny za małe ubrania i ja je muszę poszerzać. Bardzo często odcinam "za długi" dół i wszywam w boki. Już pomijając to jak leci splot tkaniny to taka usługa zwyczajnie swoje kosztuje.
Nie widzę sensu...
Nie widzę.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Ja mam najczęściej zasłony (których osobiście bardzo nienawidzę szyć :)), poza tym poszewki, torby, plecaki, nerki
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
;D Najlepiej rzecz jasna mieć odpowiednik, wtedy można niewidocznie wszyć i poszerzyć, ale to nie wpada tym z wiskozą do głowy, nawet z elastanem,z którego w końcu by się cosik i zrobiło
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.