Wersja do druku

2 strony: < 1 2

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Jeśli chodzi o igły to sklep Galeria Łucznik i wybieram te, które w opisie mają podany mój model. Ustawienia naprężeń z tabeli jeszcze nigdy mnie nie zawiodły tylko trzeba sprawdzić czy nitka dobrze siadła między talerzykami.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja zmieniam czasami i nie wszystkie kombinacje są tam ale nie miałam kłopotów. Co do igieł to od razu patrz na wymiary, bo jedne nie są równe drugim, te do overlocka są krótsze
Też mam ten modelos...
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam jeszcze raz.
Dziękuję wszystkim za odzew i mam nadzieję, że uzyskam pomoc. A więc znowu mam problem a mianowicie po uszyciu 2-4 cm ściegu zrywa mi się nić od igły(zarówno jedna jak i druga w zależności od ściegu). Teraz szyję igłami standardowymi 90(takie dostałam w zestawie), nici ariadna Viga. Próbowałam jakiś czas temu szyć ściegiem drabinkowym, używałam igieł do stretchu , ścieg wychodził b.ładny jak szyłam nićmi ardiadna lub takimi chńskimi do overloka, na niciach które miałam do zwykłej maszyny(również chińskie z Allegro) już nie wychodziło poniewaz nici się zrywały. Nie wiem już co jest nie tak :( Dodam jeszcze, że na zwykłej maszynie te nici mi się nie zrywają
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Overlock Nawet domowy to trochę inna liga maszyny. Kupiłem kiedyś nici chińskie niby dedykowane ale okazało się, że rwą się na potęgę. Potem założyłem Talię z Ariadny i problem się skończył ale nawój był mały. Teraz używam Vigę. Okazało się jednak, że te chińskie nici, które rwały się na overlocku spokojnie dawały radę na zwykłej maszynie.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dominik85 dzięki za odzew. Właśnie teraz mam nici Viga i kilka szpulek Talia no i mam ten problem ze zrywaniem. W instrukcji jest napisane że może być to spowodowane złym użyciem igieł, zalecają ELx705, ja mam zwykłe takie jak do zwykłej maszyny. Czy to może mieć wpływ? Tak ogólnie sciegi wychodzą ładne tylko po chwili zrywa się nić...
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Kupiłem igły, które w sklepie GALERIA ŁUCZNIK były opisane jako dedykowane i nie mam problemu. Próbowałem zarówno HA*1 Łucznik jak i Beissel. Nie przyglądałem się igłom z overlocka ale w zwykłej maszynie były igły marki ORGAN. Sprawdź jeszcze czy nitka rwie się na wszystkich grubościach igły czy na przykład tylko na najcieńszej. Jeśli nitka nie może swobodnie przechodzić przez igłę to też może się rwać.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Było by miło gdyby ktoś podesłał jeszcze zdjęcie jak są nawleczone nici igłowe oraz chwytacze na dole. Wydaje mi się że w instrukcji jest pewien błąd, być może stąd też wynika problem...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
wiesz,w instrukcji nie masz wielu rzeczy które spotkasz np. przy złym nawleczeniu maszyny. Tam mianowicie wszystko jest wzorcowe. wydaje mi się , że w samej instrukcji nie jest to tak źle opidsnr, bo js msm precież taki sam egzemplarz z założenia i "działa", chociaż igły mam krótsze nieco niż inne np. Schmetza.Możesz podejrzeć:
na blogu jest też informacja n.t. długości i systemów igieł w maszynie:

Tak że pewno w instrukcji niby wszystko dobrze, tylko twojego przypadku brak jest.
Również nawleczenie jest najczęściej w tym modelu naklejone na maszynie, zajrzyj tam, i porównaj z instrukcją w razie czego, ale punkty zaznaczone na maszynie powinny zostać objęte przez nić. tam jest parę"ukryrych, no i najważniejsze - żeby nie były one zaczepione "na okrętkę" bo wtedy łatwo każdą nić zerwać. Ja szyłam i "chińczykami", b.naprężonymi i dawały sobie radę, ale bałam się - to raz, nie wyglądały stabilnie.
Zresztą - nie mój cyrk, nie moje małpy.
Jeśli igła jest dobrze nawleczona, powinna przy lekkim pociągnięciu bez kłopotu przechodzićprzez system maszyny, no i leko iśćdalej tak samo, Pociągnij, będziesz miała szybką odpowiedź, bo może nitka robi "karierę" śpiewaczki operowej Ariadny,a węzełki na niej powstają mimo wszystko, albo jakimś cudem się skręca.
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.

2 strony: < 1 2

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.