Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam.
Czy jest tu ktoś kto posiada maszynę jak w tytule bądź kiedykolwiek szył na niej? Od tygodnia mam tę maszynę i mam pewne problemy z ogarnięciem jej :/ Niestety w moim otoczeniu nie ma żadnej osoby szyjącej na overlocku więc fajnie by było jakby tutaj ktoś się odezwał :)
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Mam model 820D5 i na tym forum jest już wątek o niej ale jeśli masz pytania to tu też chętnie odpowiem.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Miło, że się ktoś odezwał :) No więc problemem u mnie są:
-zrywanie nitek, np przy ściegu 5-nitkowym ledwo zacznę szyć i zrywa mi się nić lewej igły, czasem prawej. Zrywanie zdarza się też przy innych ściegach ale nie zawsze(nie próbowałam jeszcze wzystkich)
-przy ściegu rolującym(mereżka) przez jakiś czas nawet ładnie mi szyło ale pojawiły się słupełki po prawej stronie od nici ogłowej
-zdarza się też, że przy ściegach obrzucających mimo kręcenia napreżaczami ścieg nie wychodzi taki jak powinien
Zapewne jeszcze jakieś problmey się pojawią ponieważ jestem początkująca przy overlocku...
Mam zdjęcie mojej mereżki, jak się uda to wstawię
Avatar użytkownika
Świeżynek
Zdjęcie mojej mereżki

--- Ostatnio edytowane 2020-11-15 11:32:17 przez klaudiaa1616 ---
Załączniki
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Jeśli chodzi o zrywanie nici miałem problem za każdym razem gdy próbowałem szyć innymi nićmi niż próbne, które były przy maszynie. Okazało się, że były kiepskiej jakości. Rwały mi się w palcach. Koniecznie też sprawdź czy nici są przewleczone dokładnie przez wszystkie punkty i we właściwym kierunku szczególnie gdy przewlekasz już przez sam chwytacz. Bardzo łatwo o błąd przy żółtej ścieżce. Co do mereżki sprawdź czy nici dokładnie weszły między talerzyki naprężające i nie kombinuj z własnymi ustawieniami.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziekuję Dominiku. Jak znajdę chwilę czasu to pokombinuę tymi nićmi. A ty jakich używasz? Może mógłbyś polecić jakieś niedrogie i dobre?
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Ariadna Viga albo Talia 120
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzięki wielkie. Jak coś to będę wiedziała jakie nici kupic chociaż te co uzywam są dość mocne i na zwykłej maszynie sprawują się dobrze. Zobaczymy, trzeba popróbować jak znajdę trochę czasu :)
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Znajoma krawcowa stosuje Vigę do JUKI przemysłowej. Gutermann też robi dobre nici. Są cieńsze i w dotyku trochę żyłkowate ale próba zerwania skończyła się rozciętym palcem.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dominiku, mam jeszcze pytania:
-jakie igły stosujesz, zwykłe takie jak do maszyny wielofunkcujnej czy specjalne do overlocka?
-czy zawsze korzystasz z regulacji ściegów z tabelki w instrukcji czy zmieniasz w zależności od rodzaju materiału?

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.