Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam jestem Nowa na forum oraz w szyciu :( maszynę dostałam, szyc próbowałam dawno temu a teraz chciałam wrócić do tego spróbować itd . Maszynę posiadam łucznik Zofia 2015. Na początku jest ok a po dłuższym szyciu.... Tak jak na zdjęciu :( jaki problem czy samemu da się to jakoś ustawić ??
Wiadomość skomentowana przez Susanna :
Ta wiadomość została przeniesiona z kategorii TECHNICZNIE O FORUM.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witaj NowaZofia2015 - troszkę za mało danych:):). Nie wiadomo która nitka z bębenka a która z góry? Maszynę dostałaś nową czy używaną? Czy poprawnie nawlekłaś nitkę górną? A może igła źle włożona? Czy masz instrukcję by się nią posiłkować? Napisz coś więcej, będzie nam łatwiej doradzić. Pozdrawiam - i nie załamuj się, będzie dobrze:).
Avatar użytkownika
Świeżynek
Używana maszyna . Czarna nitka górna.
Wszystko jest poprawnie instrukcja czytana kilka razy wszystko jest oki. Niki nie zrywa itd.
Tylko po dłuższym szyciu (tak jak tu firanka ) początek jest oki idzie idealnie a po jakimś czasie bach jak na zdjęciu
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Spróbuj jeszcze raz,wolniej jedź. Jeśli szyje w ogóle, to może być jeden z przypadków zero że materiał jest kaprawy i zbyt śliski. Ja próbuję z reguły na dżinsie, ale to maszyny dostowane do szycia ciężkiego, więc mają werwę i przy materiale takim nieco inaczej tkanym denimie czują się jak rybki w wodzie.
z Zosiąto bym spróbowała na płótnie przy niskim naprężeniu, bo że nie wchodzi to widać. No i 100 % wolniej,to będziesz widzieć, co przeskakuje, ew.słyszeć.
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.