Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzień dobry,
Przychodzę z problemem górnej nitki. Otóż przy szyciu materiał się klinuje a Górna nitką plącze się w bębenku. Materiału nie da się wyciągnąć (chyba że przeciąć) tak samo nici. To kolejny raz i nie wiem co zdziałać. Do tego zrywa nić górną. Maszyna to singer 533
Co robić? Z góry - Dziękuję za odpowiedzi
Załączniki
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dzień dobry, a może dobry wieczór? ; )

To pierwsza maszyna? Jakie doświadczenie w obsłudze maszyny?

Czy ostatnio złamała się, wygięła igła? Jeśli tak, okolice bębenka, płytkę ściegową proszę obejrzeć pod kątem uszkodzeń, zadziorków, resztek igły, nitek.

Kiedy maszyna była czyszczona? Proszę wyczyścić, jeśli trzeba.

Czy nawleczona prawidłowo? Proszę zrobić to od początku do końca przy podniesionej stopce. Od szpulki do stopki.



Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam,
To 3 maszyna, na której szyję bo szyłam na łuczniku oraz tej szybkiej juce. Z tą maszyna mam styczność w sumie od dzisiaj. Maszyna ma dobrze nawleczone nici. Co do czyszczenia i wymiany igly nie jestem pewna. Maszyna jest stara, po mojej babci. Wszystko jednak wydaje się być okej, tym bardziej, że dzisiaj, wcześniej szyłam i nie było problemu :/
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Rozumiem. Proszę się upewnić, wyczyścić, zwłaszcza, że trzeba było uwalniać stopkę, bębenek, coś mogło zostać. Zmienić igłę. Założyć nową górną nitkę. Nawlec nową szpuleczkę i włożyć do bębenka. Czy ma Pani instrukcję?

Z jakiegoś powodu górna nitka zaplątuje się, aż do zablokowania, uniesienia szpuleczki. Najczęściej przyczyną jest złe nawleczenie górnej nitki. Uszkodzenia spowodowane igłą. Brud. Może naprężacz nie działać. Proszę opuścić stopkę, ustawić naprężenie na najmniejsze i stopniowo ciągnąc za nitkę je zwiększać. Kiedy poczuje Pani opór, naprężacz zadziała, talerzyki przytrzymają nitkę. Jak nie zadziała, trzeba spróbować wyczyścić szmatką, włożyć złożoną szmatkę pomiędzy talerzyki i ruchem, jak przy piłowaniu, wymieść pyłki, kawałki nitek.





Avatar użytkownika
Świeżynek
Instrukcji niestety brak. W takim razie jutro zajmę się tym wszystkim o czym mowa. Oby zadziałało 😁
Avatar użytkownika
Świeżynek
Instrukcji niestety brak. W takim razie jutro zajmę się tym wszystkim o czym mowa. Oby zadziałało 😁
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Trzymam kciuki : ) Niech zadziała!

Instrukcję po angielsku do przejrzenia albo pobrania znajdzie Pani na tej stronie
https://www.manualslib.com/manual/571165/Singer-Stylist-533.html#manual

Podobną instrukcję po polsku (jest trochę różnic) ma Łucznik 834_884 do pobrania z naszego forum https://ekrawiectwo.net/board/thread/18612/lucznik-834-i-884-maszyna-do-szycia/?page=1#post-18612

Już same obrazki są pomocne, nawet bez znajomości języka warto je obejrzeć. Co i jak nawlekać, w która stronę wkładać szpuleczkę, aby się prawidłowo odwijała i tak dalej.



--- Ostatnio edytowane 2021-01-27 23:44:41 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Jednak dzisiaj się za to zabrałam 🤔 wyczyściłam i raz jeszcze nawleklam nić, zmieniłam także szpulke na troszkę mniejszą, plastikową i maszyna działa! Dziękuję bardzo także za instrukcje obsługi. Na pewno się przyda 🥺😁
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dzień dobry Tsynowiec, fajnie że maszyna działa jak należy, ale odważę się wtrącić swoje trzy grosze:):) - wydaje mi się że ta metalowa szpuleczka na filmiku nie jest soczewkowa (wypukła) Czy przypadkiem w Twojej maszynie nie powinna być wypukła? Może właśnie nieodpowiednia szpuleczka powoduje to plątanie nici. Może się mylę, ale nie zaszkodzi sprawdzić.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tsynowiec: założyłaś szpuleczkę plastikową, czyli taką, o jakiej mowa w instrukcji, więc maszyna zaczęła działać jak należy. Dziwne nie jest. :):oczko:
1. Instrukcja
2. Instrukcja
3. Instrukcja
Kolejny raz się sprawdziło. Wiem, że jej nie miałaś, ale Twój problem to też dowód na to, że zawsze warto o nią się postarać i korzystać jak najczęściej.
Powodzenia!

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.