Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam serdecznie. Przeszukalam caly youtube i nie znalazlam odpowiedzi na moj problem. Zapewne bedzie to zabawne pytanie ale niestety ja nie umiem sobie z ta sprawa poradzic. Mianowicie, szyjac na domowej maszynie nie podobaly mi sie zakonczenia sciegiem overlokowym i zapragnelam miec overloka. Mam go i przy szyciu prostej lini idzie mi ladnie ale nie wiem jak mam szyc dookoła
Np obrzucic sciagacz w pasie w spodniach. Gdy spotyka sie poczatek overloka z końcem to noz ucina mi to co zaczelam szyc na samym poczatku i robi sie w tym miejscu uskok, taka nierownosc. Nie wiem czy dobrze to wyjasnilam. Prosze o pomoc! Dziekuje
Avatar użytkownika
Administrator
Szyjąc dookoła musisz dojechać i przeszyć przez kawałek tego "uskoku" aż ściegi nałożą się na siebie. To normalna sprawa. Możesz ewentualnie szyć tak blisko krawędzi, że nóż nie będzie obcinał brzegu tkaniny i wówczas nie zrobisz "uskoku".
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Może poćwicz trochę bez noża? Ja miałam te same problemy, ale po jakimś czasie "opanowałam teren".
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.