Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam, moja maszyna to Typical GC6-7 potrójny transport. Mam problem z ustawieniem naprężenia nitki, na górnym ściegu widać nitki z dolnego. Próbuje zszyć dwa kawałki skóry naturalnej, jeden kawałek ma grubość 1.5mm. Nie wiem dokładnie gdzie leży problem, czy powinienem kombinować z naprężeniem nici w bębenku czy może chodzi o górną nić? Mam jeszcze jedno pytanko, chodzi mi o nowy bębenek do mojej maszyny, ponieważ moje kombinacje zakończyły się złamaniem tej małej blaszki co trzyma nitkę. Nie mogę go znaleźć na żadnej stronie, widziałem na allegro jakieś bębenki uniwersalne, mogę coś takiego kupić do mojej maszyny, czy musi to być bębenek specjalnie pod ten model? Niżej zdjęcie ściegu, bębenka i maszyny.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
https://www.szwalnia.pl/pl/33t1-028r-bebenek-do-typical-gc6-7

Nitka w bebęnka powinna odwijać sie lekko. Włożyć szpulkę z nawiniętymi do bębenka i nawlec w nim prawidłowo nić. Złapać koniec nitki i zwiesić bębenek . Bebenek powinien wisieć ale nie opadać do dołu. Potrząsnąć zwisajacym bębenkiem i w tym momencie bębenek powinien minimalnie opadać nie spadać do dołu. Po takiej regulacji regulować naprezaczem ścieg.

--- Ostatnio edytowane 2021-02-07 17:34:28 przez myszek67 ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Naprężacz to jest to pokrętło?

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tak. Pokrętło ze sprężyną ,talerzykami i sprężynką kompensacyjną.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Fajna ta awaria internetu, ja też miałam. I pyta google dlaczego nie jesteś robotem?
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.