Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam
Po obejrzeniu filmu na temat tworzenia wykroju na manekinie zaczęłam zastanawiać się jakiego materiału najlepiej użyć.

drape

Żaden ze znalezionych przeze mnie muślinów nie odpowiada temu z filmu. Szukam dokładnie takiego samego, a jedyne co udaje mi się znaleźć to na zagranicznych stronach. Czy ktoś wie gdzie można znaleźć ten materiał? A jeśli nie to czym można go zastąpić? Zależy mi na tym żeby był względnie przezroczysty i tani.

Dziękuję z góry za pomoc :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Surówki są zdrowe. Proponuję poszukać "surówka bawełniana", "tkanina bawełniana naturalna".


Witam
Po obejrzeniu filmu na temat tworzenia wykroju na manekinie zaczęłam zastanawiać się jakiego materiału najlepiej użyć.

drape

Żaden ze znalezionych przeze mnie muślinów nie odpowiada temu z filmu. Szukam dokładnie takiego samego, a jedyne co udaje mi się znaleźć to na zagranicznych stronach. Czy ktoś wie gdzie można znaleźć ten materiał? A jeśli nie to czym można go zastąpić? Zależy mi na tym żeby był względnie przezroczysty i tani.

Dziękuję z góry za pomoc :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Fiiides...:aparat::kotek:
NIE!!!Surówka- surogat bawełniany jest sztywny jak drut,tymczasem chodzi jej o zrobienie czegoś z muślinu, przezroczystego, miękkiego...są muśliny, jak dasz radę szukaj pod wiskozy i "materiały cienkie". Ja używałam elanobawełny również do drapowania na manekinach.
Len i bawełny surówkowe różnią się od siebie, ale są na ogół sztywne. Muślin to w istocie swojej cienka bawełna. Poza tym elana ma ten plus, że tak szybko nie pomnie się, choć dostać takie nieprzezroczyste teraz chyba coraz trudniej, a dżersej zbytnio lejący i niprzezroczysty.
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Komciu, Dziewczyno!
Oglądałaś film, który pani Mannniek zalinkowała? U mnie w cytacie ten link aktywny "drape" - kliknij i zobacz, jaki jest ten materiał.

A w ogóle, to nawet nie wiem, czy pani Mannniek jest zadowolona z odpowiedzi czy nie? Drapuje czy nie?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
OK, ważne żeby pani Manniek była zadowolona z drapowania, dla mnie może być to nawet materiał na kołnierzyk Pinoccia ;D, albo papier,też się nadaje , myśmy na szkółce używali papieru w celu wywinięcia zaszewek i nic się nie stało na pogięcia i pomnięcia, karczek był ułożony jak mniał być, bo to niby forma była ;D.
Wiesz,z papieru też kiedyś ktoś sławny szył, nie kto inny ale Paco Rabanne. Tak że drapowanie kołnierzyków, doszywanie do spodni koronki oraz praca z żabotem u mnie też w modzie, ostatnio dziwne rękawy, niby takie same co dalekowschodnie ;D (Początek na zdjęciu ze starym lnianym obrusem, będzie później po wyhaftowaniu, jak myślę, chciałabym ten poliester zrobić w inny sposob niż "zwykle").
Ale tak czy inaczej sztuczne materialy są teraz znów w modzie, ja też zmieniłam styl, bo nie zostawiają śladów po ...wirusach i bakteriach, są nieczułe na mole...
Pozdrawiam,jestem pewna,że uda się jej jak będzie naprawdę chciała, grunt żeby taka forma do ciała przylegała, bo o to w drapowaniu przeważnie chodzi, no i z której strony.

--- Ostatnio edytowane 2021-03-03 16:25:32 przez Koma ---
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.