Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Cześć,

jestem nowicjuszem, mam Minervę 363d i pojawił się problem, którego nie mogę rozwikłać. Wszystko było w porządku i nagle maszyna przestała poprawnie szyć. Nie przypominam sobie, żebym zrobiła coś co miałoby to spowodować. Chodzi o to, że nitka z góry nie jest sztywna, tylko "chodzi" luźno, podchodzi do góry, pojawia się taki efekt jak na zdjęciu. Gdy zaczęłam szyć zanim to zauważyłam maszyna nie przesuwała materiału i nitki w materiale się zaczęły plątać. W tym momencie mam problem, żeby przełożyć nawet nitkę z dołu, bo nitka zaczyna się zaplątywać wokół bębenka i muszę cały rozbrajać. Dodatkowo podczas obracania koła ręcznego słyszę sprężynę, jakby była czymś zawadzana. Dźwięk się wydobywa z miejsca koło bębenka. Czy ktoś wie o co tu chodzi?

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Na tym forum wielokrotnie był ten problem omawiany, trzeba poszukać i poczytać.

Tutaj też jest kilka możliwych rozwiązań:
https://szyj.pl/blog/7-rzeczy-ktore-powoduja-ze-maszyna-petelkuje-nici/

Poza tym na zdjęciu nie widzę problemu, tylko okolice bębenka i nić górną, nawet nie wiadomo, czy jest prawidłowo nawleczona, przez wszystkie punkty...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Słyszysz hałas. Jaką sprężynę masz na myśli?

Nitkę dolną wcześniej wyciągałaś na wierzch nitką górną, tak?
Sprawdź czy ząbki transportera się unoszą do góry - kręcąc kołem zamachowym.

Avatar użytkownika
Świeżynek
Szukałam w innych wątkach i ogólnie w Internecie, ale nie znalazłam w nich mojego problemu.
Nitka górna była dobrze nawleczona, nawet nawlekałam parę razy, żeby to sprawdzić. Tak czy inaczej dzisiaj jeszcze raz wszystko ponawlekałam na górze, na dole i maszyna zaczęła działać. Jedyne co nadal pozostało to ten dźwięk sprężyny koło bębenka, gdy kręcę kołem zamachowym. Nie ma tego efektu jedynie wtedy, gdy długość ściegu jest ustawiona na jeden, gdy jest większa, już to słychać. Nie wiem czy to jest ok, nic się nie dzieje poza tym, maszyna normalnie szyje.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nie masprawy, jak chickusia widzi metalową nitkę to wysiada,obojętne.Kłopot w robi się w schodzącej po czymś igle po mechanizmie,krzywo idzie zygzakiem zawsze w tym samym miejscu.
Patrzyłam , ale na dole jest tylko wielka dziura.
:angel:
Na babylocku im wychodzi...

--- Ostatnio edytowane 2021-03-06 16:33:07 przez Koma ---
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.