Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Kochane, mam problem podczas szycia ściegiem drabinkowym.
Kupiłam za długą sukienkę dżersejową, obcięłam do dobrej długości, podwinęłam, i chciałam podwinięcie zszyć ściegiem drabinkowym. I tutaj pojawia się problem: gdy dochodzę do momentu gdzie jest szew boczny, gdzie jest minimalnie grubiej, to zrywa się nitka albo maszyna przepuszcza oczka. W pasmanterii ekspedientka dała mi "nici do overlocka" i igły do stretchu, a na maszynie mam wszystko ustawione tak jak w instrukcji.

Sukienkę próbowałam już podwijać 2 razy, jeśli teraz mi się znów nie uda, to mam po sukience, bo będzie za krótka :-(.
Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem? Maszyna jest nowa, kupiona 2 tygodnie temu...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zwykłe igły maszynowe do stretchu mogą być nieodpowiednie do overlocka. Piszesz, że jest nowy, powinien mieć dołączone zapasowe igły, a jeśli nie, to koniecznie sprawdź w instrukcji, jaki system igieł jest odpowiedni do Twojego overlocka.
Po wymianie igieł na odpowiednie radzę sprawdzić poprawność szycia na obciętym kawałku, koniecznie ze szwem bocznym. Jeśli będzie dobrze przeszywał wszystko, to możesz brać się za sukienkę. Zawsze lepiej sprawdzać na niepotrzebnym kawałku materiału, który zamierzamy obrabiać.

--- Ostatnio edytowane 2021-03-24 13:10:22 przez violina64 ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mam tego coverlocka.
Musisz ustawić naprężenia do tkaniny. Instrukcja nie jest tu wyrocznią, tylko pomocą. Dżersej dżersejowi nierówny. Próbuj na odciętym kawałku, zmniejsz naprężenia nici.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mam tego coverlocka.
Musisz ustawić naprężenia do tkaniny. Instrukcja nie jest tu wyrocznią, tylko pomocą. Dżersej dżersejowi nierówny. Próbuj na odciętym kawałku, zmniejsz naprężenia nici.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję, będę próbować, no i kupię może jakieś inne igły.
Jedna znajoma mi coś jeszcze wspomniała o niciach elastycznych, że to one ponoć są do takiego szycia, nigdy w życiu nie słyszałam jeszcze o niciach elastycznych.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Zwykłe igły maszynowe do stretchu mogą być nieodpowiednie do overlocka. Piszesz, że jest nowy, powinien mieć dołączone zapasowe igły, a jeśli nie, to koniecznie sprawdź w instrukcji, jaki system igieł jest odpowiedni do Twojego overlocka.
Po wymianie igieł na odpowiednie radzę sprawdzić poprawność szycia na obciętym kawałku, koniecznie ze szwem bocznym. Jeśli będzie dobrze przeszywał wszystko, to możesz brać się za sukienkę. Zawsze lepiej sprawdzać na niepotrzebnym kawałku materiału, który zamierzamy obrabiać.

--- Ostatnio edytowane 2021-03-24 13:10:22 przez violina64 ---
Nie było igieł w środku. Ja zawsze myślałam że igły półpłaskie do maszyn domowych to jedno i to samo.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Do merrylocka polecane są igły Schmetz. Nie dlatego, że są do overlocka, tylko dlatego, że ponoć są bardzo dobrej jakości. Ja takowych nie mam. Szyję na normalnych półplaskich. Do rozciągliwych tkanin używam zwykłych dedykowanych do streczu, dżerseju.

________________________________________________________

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.