Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam, wróciłam od krawcowej ale spodnie wyglądają brzydko...to miejsce w kroczu i na tyle

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Administrator
Hmm cerowanie przetarć. Dość często mi się zdarza takową usługę wykonywać. Szczerze mówiąc wyszło średnio ale nie wiem jak te miejsca wyglądały przed cerowaniem. Czasem człowiek staje na rzęsach a i tak nie wygląda to dobrze ale do rzeczy: osobiście ceruję zawsze zgodnie ze splotem tak aby nitki nie były mocno widoczne, aby wtapiały się w tło. Na zdjęciach wydaje mi się, że niektóre przetarcia są cerowane "w poprzek" splotu. I wolę jak same przeszycia są nieco dłuższe i zahaczają o większą powierzchnię nawet tam gdzie nie ma jeszcze przetarcia - moim zdaniem to lepiej wygląda i solidniej zabezpiecza przetarte miejsce. Na postawie zdjęcia pracę oceniam na 3.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wrrr... Nie lubię tego robić. Cerowania nie lubię.
Susanna ma rację, niestety. Szwy powinny zachodzić dalej na nieprzetarty materiał, bo tylko wtedy jest nadzieja, że cerowanie jakiś czas wytrzyma. Na zdjęciach widać, że tego nie zrobiono, cerowanie nie jest umocowane na "zdrowym" materiale , który prawdopodobnie po krótkim czasie użytkowania rozlezie się na granicy cerowania. Po prostu to cerowanie w tej chwili jest mocniejsze od materiału, z którym graniczy, materiał nie wytrzyma naciągania, naprężeń, na które będzie narażony podczas użytkowania spodni.
Wygląd pomijam, niektórzy lubią takie niechlujstwo...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Obejrzyj w youtube jak inne krawcowe to robią, zwłaszcza że masz jeszcze material na przetarciu, jest film gdzieś, no i na blogach krawieckich chyba też...Jadą w jedną stronę, a póżniej tyłem w drugą...

--- Ostatnio edytowane 2021-06-21 12:44:16 przez Koma ---
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.