Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Hej :)dopiero zaczynam z szyciem i to mój pierwszy wpis, więc z góry przepraszam za wszelkie potknięcia.

Kupiłam Łucznika Mini i byłam z niego naprawdę zadowolona szyjąc tkaniny do czasu kiedy nie zamówiłam bawełnianej dzianiny t-shirtowej single jersey. W skrócie - ścieg był bardzo brzydki i wszystko było z nim nie tak. Dokupiłam specjalne igły do jerseyu i było jeszcze gorzej, ścieg w ogóle nie powstawał. Próbowałam pozmieniać ustawienia na te, które zaleca się do dzianin, ale nic z tego nie wyszło.

Poddałam się z szyciem dzianin na tej maszynie i postanowiłam kupić nową. Czy koś będzie mi w stanie polecić jakąś domową, uniwersalną maszynę, która radzi sobie z dzianinami? Mój budżet to mniej więcej 700zł (ale raczej mniej niż więcej :D).
Nie musi to być coś, co tworzy perfekcyjne ściegi na dzianinach, ale coś, co po prostu daje sobie radę z takim materiałem, a uszyte ubranie się nie rozpada. Czy overlock jest konieczny? Chciałabym też szyć na niej grubsze materiały.

Podsumowując szukam maszyny:
- domowej, uniwersalnej (również dzianina i lekko grubszy materiał)
- będzie kosztować do 700zł
- nie psuje się częściej niż przeciętna maszyna

Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Szyłam na maszynie łucznik mini i orientuje się jak szyje dzianiny (jednym słowem fatalnie). Overlock nie jest konieczny gdyż sama szyję dzianiny na swojej maszynie singer serenade m320l. ja na pewno na twoim miejscu decydowałabym się na maszynę z dociskiem stopki on sporo ułatwi. Patrzyłam na kilka maszyn ale na z nich nigdy nie szyłam. Husqvarna e10 jest w cenie 699zł i posiada docisk stopki wydaje mi się że była by to dobra propozycja
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mergirl: Łucznik mini to maszyna dedykowana dzieciom, raczej zabawka, niż maszyna wielofunkcyjna, domowa. Proponuję skorzystać z opcji "szukaj" na tym forum, lub przejrzeć wątek o maszynach dla początkujących. Nawet ostatnie wpisy mogą Ci ułatwić wybór.
Każda porządna, domowa, wielofunkcyjna maszyna do szycia powinna sobie radzić bez problemu z szyciem przeciętnych dzianin.
Mój stary łucznik 723, kupiony w 1986 r., który nie miał wolnego ramienia (wtedy nawet nie wiedziałam, że są maszyny mające tę funkcję :D )szył (szkoda tylko, że nie sam!!!) batystowe czapeczki dla dzieci, firanki do domu, przerabiał koszulki po moich braciach z dzianiny frotte i moje spodnie dresowe na spodnie dla moich dzieci, skracał jeansy, szył czapki-uszanki z jeansu podszytego polarem... Na tym polega wielofunkcyjność i uniwersalność większości domowych maszyn do szycia.

Diano163: każda maszyna ma docisk stopki. Zapewne miałaś na myśli regulowany docisk, a to już niestety nie każda ma.
Warto wyrażać się precyzyjnie, to zawsze ułatwia porozumienie.
Przy następnych wpisach, po naciśnięciu "Opublikuj" warto poczekać, aż wpis pojawi się na forum. Troszkę to trwa, uczy cierpliwości. Klikanie wiele razy zaśmieca forum, a chyba nie o to chodzi?

--- Ostatnio edytowane 2021-05-07 10:08:38 przez violina64 ---

--- Ostatnio edytowane 2021-05-07 10:08:51 przez violina64 ---

--- Ostatnio edytowane 2021-05-07 10:09:34 przez violina64 ---

--- Ostatnio edytowane 2021-05-07 10:43:59 przez violina64 ---

--- Ostatnio edytowane 2021-05-07 10:44:43 przez violina64 ---

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.