Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Cześć :)
Planuję szycie sukienek w stylu zwanym lolita fashion - załączam link do sklepu jednej z wiodących w tej dziedzinie marek, aby pokazać, o co chodzi: http://angelicpretty-onlineshop.com
Materiał powinien być mocny i dobrej jakości, nieprześwitujący, a jednocześnie powinno się na nim dać drukować często spore wzory. Pod takie sukienki zakłada się dość bujne halki, więc materiał nie może być też zbyt ciężki/sztywny.
Wydedukowałam, że odpowiednia gramatura to chyba coś w zakresie 250-300 g/m2 i szukam sklepu internetowego, który oferowałby taki materiał.
Póki co najbardziej odpowiednia wydaje mi się ta oferta: https://houseofcotton.pl/sklep/gruba-bawelna-premium-personalizacja/
"Tkanina, na jakiej otrzymasz swój wzór, to tkanina obiciowa (home decor) o szerokości 160 cm i gramaturze 290 g/m2, bawełna 100% z wyraźnym skośnym splotem typu twill/diagonal."
Gruba bawełna o takiej gramaturze brzmi dobrze, ale martwi mnie sformułowanie "tkanina obiciowa" i wyraźność splotu.
Jestem trochę zagubiona więc bardzo proszę o porady, jaki materiał sprawdziłby się najlepiej do szycia takich ubrań. Będę bardzo wdzięczna za pomoc!
Edit: w sumie teraz moją uwagę przyciągneła gabardyna. Co myślicie?

--- Ostatnio edytowane 2021-05-31 20:11:42 przez Rozalka ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nie znam się na sukienkach i ich szyciu ale...

Zauważyłem że niektórzy sprzedawcy wszystko co powyżej (powiedzmy) 270g/m2 traktują jako coś niesamowicie ciężkiego / mocnego / do ekstremalnych zadań (obicie mebli lub pokrowiec na czołg :) )

Że praktycznie już nie do noszenia. A to jest jak dla mnie fajna mocniejsza tkanina (na mundury , kurtki , grubsze spodnie na zimę etc.) i tyle.

No chyba że ten splot jest faktycznie jakiś super widoczny , gruby etc. Ale wtedy można to potraktować jako element dekoracyjny.

Poprosiłbym o próbki i nie przejmował się zbyt mocno opisem.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzięki za poradę! :)
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Jeśli chodzi o lolita fashion dobrym kontaktem jest Lady Sariel.

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.