Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Hej, dostałam ostatnio maszynę do nauki i nie ukrywam cieszę się bardzo ❤️ lecz nie mogę znaleźć w żadnych czeluściach internetów instrukcji obsługi, a mam problem z płatającą się dolną nitką :( czyściłam wszystko, zmieniałam nitki na te lepszej jakości, lecz mimo wszystko problem się powtarza. Znajdzie się jakaś dobra duszyczka, która mi podpowie co mogę zrobić? 💡
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dzień dobry! Cześć i czołem!

Hej, no proszę, a ja znalazłam! Jak to jest, czyżbym była genialnym wyszukiwaczem/wyszukiwarką? Nie wierzę.

https://www.olx.pl/d/oferta/instrukcja-maszyn-do-szycia-predom-lucznik-CID99-IDEAvWn.html

Jak widać Łucznik 716 ma instrukcję wspólną z siedmioma innymi modelami: 701, 702, 703, 704, 713, 714, 715. To dość istotna informacja, szkoda, że nie od właściciela maszyny.

Na przyszłość: warto zamieścić chociaż jedno zdjęcie maszyny, żebyśmy wiedzieli do czego to porównać.
Wydaje mi się, że maszyna jest na tyle prosta, że jeśli nie chcesz kupić instrukcji na olx, możesz skorzystać z darmowej, do podobnego 720-723, kilka postów poniżej Twojego.

O maszynowych plączkach warto też poszukać i poczytać w Internecie, nawet na naszym Forum zjawisko było wielokrotnie opisywane i rozgryzane.

Wiem, robię się marudna i złośliwa, na szczęście chwilami. Zwalam to na wiek i sytuację życiową.:luzik:

--- Ostatnio edytowane 2021-07-29 15:02:26 przez violina64 ---

--- Ostatnio edytowane 2021-07-29 15:17:24 przez violina64 ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nitka górna nawleczenie - nawlekaj górną nitkę przy podniesionej stopce




Plus równe, nie za luźne i nie za ścisłe nawleczenie dolnej szpuleczki,

Do szycia stopkę w dół, to wiadomo, wtedy reguluj naprężenie górnej nitki

Good luck!

Instrukcję można dopasować od innego Łucznika, w linku z olx wspomniane są.

--- Ostatnio edytowane 2021-07-30 11:31:46 przez Fides ---

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.