Wersja do druku

3 strony: < 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
PS..JA się uśmiechnęłam do takiej,tylko była wtedy w ASPA Łucznikowskim.Kochana Izunia, od czasu dawnego, cichai bezawaryjna. To w wersji Bernet
https://globar.pl/oferta/shop/2-408-0-BERNINA-AG---Bernette-MILAN-5-Niezawodna-i-solidna-maszyna-do-szycia.html
albo Brothera.
https://globar.pl/oferta/shop/2-883-0-BROTHER-HF-37---Domowa--mechaniczna-maszyna-do-szycia-.html
Zajrzałam, bo wszyscy mają Black Week. Aż się prosi, żeby zobaczyć się z ...przeszłością.

--- Ostatnio edytowane 2021-11-25 08:18:28 przez Koma ---
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
:aparat::kotek::w8::zakupy::zawstydzony:
Odpisz co kupiłaś bo już wyczyszczone magazyny widzę w sklepach ikoniec weekendu się zbliża :buzki:
Zaczęło być tematem interesującym nie tylko dla nas, to masowe zainteresowanie nowymi maszynami zwabiło widzę i sprzedawców.
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Za
Odpisz co kupiłaś bo już wyczyszczone magazyny widzę w sklepach ikoniec weekendu się zbliża


Droga Komo, zamówiłam Singera 6605 HD, ale nadal mam wątpliwości czy nie lepiej było kupić singera 4432 :boisie:

PS. ...Czuje, że zaszalałam

--- Ostatnio edytowane 2021-11-29 23:53:59 przez jackdaw ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
:D
Coś tak czułam, że masz na niego chrapkę...Ale Haevy Duty jak się doczytałam w końcu w słowniku, to wzmocniona konstrukcja maszyny,nieważne, jakiej.
My z kolei, zapomnieliśmy na chwilę wzbogaceni u kolegów w doświadczenia, ale z naszymi, już we własnych rękach, o całym świecie, a ja z trudem przypomniałam sobie napięcie, jakie i mnie towarzyszyło prze parę dni oczekiwania.
Czego miejmy nadzieję NIE będzie - to kłopoty z obudową, bo ta jest nie tylko "wypasioną" komputerową hafciarką, ale zdaje się, posiada metalową obudowę, i gwarancję dobrej firmy, więc ja ze swoim sprzedawcą przypomniałam sobie nie tylko czas oczekiwania na "Izabelkę 888", ale i naprawdę boski serwis,który mimo moich późniejszych błędów wymienił mi od zaraz pralkę.
I kwiatki w zamian za usterkę od serwisu w Radomiu...w paczuszce czekały na mnie jeszcze płatki róż.
Co robić, maszynka dobrą jest do dzisiaj, będę z kolei próbować robić teraz coś jak stopka do cerowania,głównie dlatego, że mam dwie, ale jedna, silniejsza, niestety przy całym "majsterszyku" obraca mi ramkę i "wali" ostro w igielnicę.
Bo taniego Łucznika- Kornelii II masz chyba właśnie dosyć, o ile dobrze zrozumiałam?

Hafciarka, zreszta, zaraz zobaczysz, że się przydaje, i to nie tylko do prostego szycia.Sama będę sama haftować teraz "na dziurkach" i to nie bez przesady, płynność zastępuje często "ściegi", o czym przekonał się właściciel innego Singera, prostszego, ale wsparty o mistrzynię z Rosji szybko doszedł do perfekcji,zresztą z naszego forum.
Natomiast ładnie masz wsparcie w robieniu na wymiar haftów, czy automatycznym wymiarze który się przydaje przy Richelieu.
Za to grzebiąc w szczególach dowiedziałam się, że "moja" nie tylko ma nożyk do szycia i leci "po trupach", ale i Singer w tańszej cenie "nie bierze"im skóry z jeansem,coś tak czułam, że heavy to tylko metal...
Kiedy przychodzi?
(I za ile udało się ją dostać w ten magiczny czas?
Zwłaszcza że w niektórych sklepach obniżka była nawet po 300 zł.
Super robota, widzisz,dostawcy zamówili hurtowo naraz i udało się...

--- Ostatnio edytowane 2021-12-01 12:39:26 przez Koma ---
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
zamówiłam Singera 6605 HD, ale nadal mam wątpliwości czy nie lepiej było kupić singera 4432
Najlepszy sposób aby to sprawdzić - szyć ile się da.

Może jest jakaś (płatna) forma przedłużenia gwarancji etc. ? Warto skorzystać skoro maszyna tania nie jest.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Oj,Benedku,internetowo to by musiała dopłacić zaraz, albo zaznaczyć funkcje zaraz w zamówieniu. Zresztą, ta "wypasiona" wersja kosztuje w wolnej sprzedaży prawie 2000 zł, już pierwsze jaskółki znamionują nowe ceny, a reszta na wyczerpaniu magazynów. Dobre, że nas tknęło,jakby zmówili się sprzedawcy z megaofertą, zresztą tak i jest - jest popyt - jest i podaż.

Zwłaszcza cieszę się że zawód nr. 2 - ekonomisty - mi coś jeszcze powiedział,bo już powoli 25 lat od studiów się robi, a ja w Polsce to mam taki "jak leci" czyli niby całkiem inny...Zobaczymy, pewno czeka na kuriera. No i na transport, może jeszcze będzie miała opcjonalnie stopki albo stolik?
Fajnie,że oprócz sterowanej szerokości będzie wysoki wznios do 6 mm. To ułatwia sprawę przy szyciu ciężkiego materiału,ja z Izunią mam to samo, bo jak się okazuje,nietrudno o sklerozę - a ja mogę podnieść stopkę 2 razy wyżej niż zwykle i nie będzie chamówy, użyje się tylko wzmacniacza górnego transportu - a automat zastępuje mi kropelki do oczu, inaczej i tak metalowy wzmacniacz babciom tylko pomaga, no i okulary.

Tak to standard wynosi 1 cm, zdradził specu kiedyś. Coś jak owerloki.
Bedzie się chyba czuła jak w bajce, i dobrze jej tak.
Ja mam kłopot jeszcze i z okularami,bo mam dalekie widzenie skomplikowana wersja wydarzeń - kłopot z mięśniami rozmazuje mi spojrzenie.
Doleczam zatem przy starych maszynach wzrok - ale oprócz automatica stare przyzwyczajenia "zrobiły swoje" i nagle jakbym ożyła na nowo - widzę i słyszę nawet o niebo lepiej.
Zresztą - trzeba zobaczyć,bo jak mi powiedział kiedyś sprzedawca, to można tą część do automatika do igieł dokupić.

?
https://www.maszynydousa.pl/pl/p/4100-Automatyczny-nawlekacz-nici-w-igle/394
Ciekawe, bo pewno napięcie - rozpakowaćtrzeba, sprawdzić... widzę że ni tylko ja robię za bankiera szyciowego, ażmiteraz nagle żal się tych bluzek zrobiło, a w szafie miałam i różowe śliczne części z cekinami,i ...stare rękawiczki naprawiłam, owerlok tylko jeszcze na to i może haft jakiś na zimowym...

I stara maszyna 884,olejem dokarmiona zaczęła lepiej chodzić, panią "wyczuwszy" przez metalową obudowę, to ją dopieszczam olejem do maszyn precyzyjnych ,ale rozkręcić trzeba było wszystko.
Może zaoszczędzę,chociaż się co jakiś czas jeszcze blokuje, no i igły złamane były jakieś. Użyłby wd40 , to działa na mur...
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Na stronie szyj.pl jest opis tej maszyny i film z opinią. Zaznaczam, że firma nie jest dystrybutorem Singera, lecz zupełnie innej marki.
Mają filmy różne, dotyczące wyboru maszyny, dodatkowego wyposażenia, stopek, problemów z szyciem, czyszczenia, oliwienia... - skarbnica wiedzy.
jackdaw - nie zastanawiaj się, już decyzja podjęta, to najważniejsze! I to, że sama dokonałaś wyboru! Brawo!
Myślę, że będziesz zadowolona. Ktoś na tym Forum kiedyś napisał, że należy kupować najlepszą maszynę, na jaką nas stać. Kupiłaś nowoczesną, elektroniczną, z wieloma ściegami, mocną, dobrze wyposażoną, łatwą w obsłudze... Będzie fajnie! Dodam jeszcze, że nie każdy maszynista, mający możliwość korzystania z wielu ściegów, które oferuje mu jego maszyna, korzysta z trzech, albo pięciu podstawowych. Ozdabianie ubrań i szytych kosmetyczek, poduszek czy innych akcesoriów ściegami ozdobnymi, albo robienie dziurki na wymiar guzika czy wykorzystywanie innych możliwości maszyny to prawdziwa frajda, zabawa i satysfakcja. Wiem po sobie. :)

--- Ostatnio edytowane 2021-11-30 17:46:29 przez violina64 ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tamtaradam...???
jackie, ...i już masz tą maszynę?Jak się szyje?Jest rzecz jasna temat Singerowski,ale już tu mamy rozmowę forumową.
Godoj!
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Świeżynek
hej, jutro napisze, dostałam maszynę w piątek wieczorem i musialam wyjechac w sobote rano. Opiszę wszystkie pierwsze spostrzeżenia i jak się pracuje :cwaniak:
w sumie to chyba nie było dużych promocji na tych stronach gdzie były głównie maszyny, wydaje mi się, że zapłaciłam tyle co zapłaciłabym kilka tygodni temu. Kupiłam ją za niecałe 1700 zł na szyjposwojemu.pl wybrałam jakieś dwa pakiety ze stopkami i akcesoriami...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
:D Postanowili przedłużyć promocję, ale to tak myślę jak w Chicago 7 -nakręcali, niby miała być za 4200, ale była taniej - do czasu występów w Chicago, zanim wolny rynek pozwolił im na wejście do rankingu w Ameryce. Później chętnie by zrezygnowali może z promo,ale u konika na e- bay były jeszcze jakieś, a poza tym nie zaprosiliby klientów po tym wielkim wejściu do wejścia do firmy. Klienci którzy czekali na promo by odeszli i w efekcie to rozwałka porto na polskim rynku, tudzież drogi kurs waluty zrobiły swoje, więc teraz jest tylko jeden dystrybutor i serwis - przedstawicielstwo tzw., jak często bywa jeśli się nie chce inwestować prawnie.Szwajcaria to nie kłopot, są perfekcyjni, a firma zadziwia dobrym wykonaniem więc zdecydowali się na podwyżkę na jakieś 3990 i mają co chcieli i tak, zwłaszcza że koszty w euro czy dolarach są/ były niejednokrotnie niższe.
Poza tym przeczytałam o czynszach - i się załamałam, 300zł poleciały jeszcze w górę w Wawie śmieci, myślę że mają rację w gruncie rzeczy,"moja polityka" skierowana w "zielonym " kierunku byłaby najlepszym rozwiązaniem, niestety, z uwagi na oszustwa jawne, o których, zasłonięci przez nicki się nie boimy pisać, póki co nie wchodzi w rachubę, a to już lata całe.
Nigdy nie planowałam zostać politykiem, ale mam własne zdanie, no i wykształcenie bynajmniej europejskie, choć ekonomia bez dyplomu, to nie zapłaciłam na tym rynku ani złotowki za wszystkie możliwe wymiany.
Myślę że ma rację z kolei "moja firma" oferując w sumie za tą samą cenę "tylko" 200 -300 zł. taniej w promo.
"BERCIA" ma głos:
"Zastanawiasz się nad zakupem maszyny, owerloka bądź hafciarki? Nie wahaj się zbyt długo...

W związku z wszechobecnymi podwyżkami (gaz, prąd, paliwo, transport, ...)
Z każdym miesiącem ceny będą rosnąć, a rabaty będą maleć."
A ty masz maszynę też teraz z gratisem 250zł, akcesoriami za tanie pieniądze, automatiksem, i jest pono "nie do zdarcia" - chociaż... nici metalic chodzą na "chińczykach" babylock, a " drożyzna" nie chodzi przy tych niciach wcale...


--- Ostatnio edytowane 2021-12-09 08:20:30 przez Koma ---
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.

3 strony: < 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.