Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Mam problem ze ściegiem, dokładnie 4-nitkowym a mianowicie na górze wszystko wygląda ładnie ale od spodu są takie pętelki :( Chwilami tylko ścieg jest taki jak powinien, nie byłoby to takim problemem gdyby nie to, że szwy są przez to zbyt luźne i widać nici jak się na prawej stronie naciągnie materiał... Dzieje się tak zarówno na bawełnie jak i na rozciągliwym jerseyu. Igły mam takie jak trzeba, dodam, że szyłam ściegiem drabinkowym i łańcuszkowym i było w porządku. Mam zdjęcia ale niestety nie chcą mi się załadować :/
Załączniki
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wg. mnie napięcie, na płótnie bawełnianym to niewypał dość typowy,na ogół sugeruje się zmniejszenie napięciaaaa ale na overlocku nie wiem jakie u ciebie jest, no i całe kombinejszon robi się bez sensu. Jak "chwyta" to normalna tzw.?
Dwa - nie rociągaj przy urywaniu,tylko nożyczkami go najpierw, podwiąż albo coś, to następna "typóawka". Ja to nagminnie robię, ale to już koniec.
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Proponuję wyczyścić wszystko co pod płytką, overlocki są wrażliwe na zalegające babole i włókienka, mój nawet w niewielkich ilościach tego nie znosi i szaleje ze ściegiem... Potem od nowa nawlec wszystkie nitki, ale każdą w innym kolorze, aby ułatwić identyfikację tej, która ma złe naprężenie. Następnie zgodnie z instrukcją ustawić naprężenia zalecane do wybranego ściegu. Zrobić próbę i jeśli jest dobrze, to niestety trzeba pozdejmować kolorowe nici i znów nawlec w odpowiednim kolorze.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzięki za odzew. Może rzeczywiście to wina brudu, spróbuję wyczyścić.

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.