Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Pomocy! Mam problem ze schematem. Nie bardzo rozumiem jak to mam czytać. W schemacie 1 mam dodać 13oczek łańcuszka. Natomiast na schemacie 2 w R24 nie wiem skąd wzięło się +24. We wskazówce jest napisane: 'Dodaj jedno oczko w okrążeniach od 20 do 24 w tym samym kierunku. I szydełkuj 13 oczek w przeciwnym kierunku'. Rozumiecie coś z tego? 🤔😊

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Schemat 2 Schemat 1
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Szkoda, że nie zrobiłaś zdjęć całej instrukcji, opisów z rysunkami. Niestety nie są to schematy szydełkowe, a to, że zdjęcia nie zawierają całych rysunków i instrukcji, dodatkowo utrudnia sprawę. Rozumiem, że to opis załączony do jakiegoś niepolskiego zestawu do szydełkowania, tak? Bardzo często w takich tworach te opisy są trudne zo zrozumienia, bo nie są tłumaczone przez osoby parające się - w tym przypadku - szydełkowaniem. Być może to "szydełkuj 13 oczek w przeciwnym kierunku" oznacza, że od 24 rzędu należy znów gubić oczka? Nie wiem, co z tego szydełkowania ma powstać. Z tabeli z okrążeniami i "okami" wynika, że najpierw dodaje się oczka (to chyba półsłupki są), potem gubi, a to 19+1+ 24 oznacza chyba, że w 24 rzędzie (okrążeniu raczej) ma być 19 oczek z poprzedniego rzędu, jedno dodane - tak jak w poprzednich rzędach) i dodatkowo dodane 24 oczka... Bardzo trudno jest mi wyobrazić sobie co to może być...
Przykro mi, że w tym moim poście jest tak wiele "chyba" i "wydaje mi się", obawiam się, że niewiele pomogłam...
Spróbuj może jeszcze raz wszystko sfotografować, aby było czytelne. Może wtedy bardziej uda mi się pomóc. Jakiej to cudo jest produkcji? Może coś więcej wyjdzie z tłumaczenia oryginału.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Zestaw kupiłam w Niemczech, już dodaje cały schemat. W teorii ma to być lama, ale zobaczymy co to wyjdzie z tego. To powinna być głowa i korpus.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
3 2 1
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witaj ANGELIKA, może tutaj znajdziesz podpowiedź https://www.youtube.com/watch?v=zioEwJeFyqM
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Może trzynaście oczek jest po to, aby zrobić pierś lamy? Dodałam rysunek
Może masz zdjęcie gotowej lamy i na nim widać, jak była robiona?

Albo 13 niebieskich oczek jest potrzebna, aby zrobić grzbiet? Jeśli jest szyta od dołu to może tak to jest : )

--- Ostatnio edytowane 2022-03-12 14:32:49 przez Fides ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
13 niebieskich oczek 13 oczek
Avatar użytkownika
Świeżynek
Wydaje mi się że to będzie grzbiet to 13 oczek tylko jak to później pociągnąć? Ona ma być szyta od dołu. Niestety nie mam lepszego zdjęcia gotowej lamy.

--- Ostatnio edytowane 2022-03-13 14:48:20 przez ANGELIKA ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Myślę, że jak zrobisz 13 oczek grzbietowych, to potem po tych oczkach, jak po dróżce przerabiając je po kolei, wrócisz w stronę szyi, potem wokół szyi i z drugiej strony oczek grzbietowych. Żeby powstał zadek, to może trzeba jakieś oczka zredukować, przerobić je razem, żeby się zaczął formować w dół. Schemat może coś na ten temat podpowiada... Wiesz, nie ma szycia bez prucia, a w przypadku szydełka prucie jest łatwiejsze ; ) trzeba próbować

--- Ostatnio edytowane 2022-03-13 17:12:14 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Spróbowałam z tym grzbietem jak radziłaś i myślę że coś zaczyna wychodzić 😁 dziękuję za wszystkie rady, jak skończę to pochwalę się dziełem ☺️
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Z przyjemnością obejrzymy ☺️
Avatar użytkownika
Świeżynek
Szydełko... coś co mi nie wychodziło od dziecka, normalnie nie miałam do tego cierpliwości. Tak jak miałam cierpliwość do dziergania na drutach, tak dla szydełkowania w ogóle.

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.