Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Jak w temacie. Maszyna wróciłą z seriwsu i szyje TYLKO tą igłą, z którą wróciła. Jest to standardowa, grubsza igła, półpłaska, z kompletu igieł.
Ale jak szyję batyst, jedwab, tiul.... potrzebuję cieniutkiej igły, ale wszystkie półpłaskie (do stretchu np) sprawiają, że maszyna nie łapie dolnej nici. Testowałam różne nici i różne ustawienia górnej nici (bo dolnej nie mam jak ustawić chyba?)
Teraz próbuję szyć cieniusieńką bawełnę (prawie jak batyst) i igła zostawia wielkie dziury a szyję ubrania na lalki 4cm... ;P

Szyje PERFEKCYJNIE tylko grubymi igłami.
Cieńsze (Tej samej firmy) już sprawiają że nie łapie dolnej albo łapie co 5-10 ścieg.

Karolina 2040
Mam dużo problemów z tą maszyną ale nie wiem czy sobie pozwolę kiedyś na nową - ta kosztowała mnie pensję parę lat temu a co chwila coś przeszkadza....

(mam drugą maszynę ale ma swoje lata i tam z kolei wszystko do wymiany - w sensie złapie nić dolną, ale razem z tkaniną cienką ;P)

--- Ostatnio edytowane 2022-04-20 11:07:18 przez Amczek ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Po pierwsze, nie napisałaś ile z tego batystu masz napięcia, po drugie - jaką grubą masz igłę... te do mikrotexu to wymiar 75,ma te "inne " to 80 (uniwersalne)których np. ja używam częściej.
Tej do mikrotexu nie używam w ogóle, bo była bliska złamaniu, zresztą, a w opcji 8 razy zwinięte, winna nie jest maszyna,tylko materiał, który się przesuwa wzgl. siebie.
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.